Szefowa Tofifest nagrodzona!

Informujemy o tym z radością. Kafka Jaworska, dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Filmowego TOFIFEST została uhonorowana specjalnym wyróżnieniem Marszałka Województwa Kujawsko - Pomorskiego. Marszałek i Kapituła nagrody uznali stworzony przez Jaworską festiwal za jedno najlepiej promujących region na arenie ogólnopolskiej wydarzeń kulturalnych.
 
 [fot.: powyżej - Gala była "galowa" :) / poniżej: Kafka Jaworska sama, z Agnieszką Holland i z Emmanuelle Seigner]
 
Członkowie kapituły, w której skład weszły osobistości świata sztuki i biznesu, docenili szefową Tofifestu za "zbudowanie ogólnopolskiej rangi wydarzenia kulturalnego". Wyróżnienie wręczono podczas wielkiej gali Nagród Marszałka w Sali Wielkiej toruńskiego Dworu Artusa. "Konkurencja w tegorocznej edycji Nagród Marszałka Województwa była ogromna, dlatego znalezienie się w gronie laureatów jest wielkim sukcesem" - podkreśla Beata Krzemińska rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego. Nagrody przyznawano w aż 17 kategoriach. "Od ośmiu lat wyróżniamy osoby i zespoły stojące za najciekawszymi, najbardziej wartościowymi w minionym roku przedsięwzięciami w najważniejszych obszarach publicznej aktywności, promując nowatorstwo i twórcze rozwiązania - mówił Gazecie Wyborczej marszałek Piotr Całbecki.

To wielkie wyróżnienie dla twórczyni formuły festiwalu "niepokornego kina". Formuły czyniącej z Tofifest wydarzenie unikatowe w skali kraju, formuły która przyciąga co roku do kin festiwalowych tysiące widzów oraz szerokie grono znanych postaci świata kina. Tofifest jest w tej chwili jedną z pięciu największych filmowych imprez lata w Polsce. Gości takie osoby jak Emmanuelle Seigner, Agnieszka Holland, Miroslav Ondricek, Borys Szyc, Krystyna Janda czy Janusz Gajos. Jest też mocnym punktem na filmowej mapie Europy - do siódmej edycji, odbywającej się latem 2009 roku zgłoszono filmy z aż 54 krajów świata!

Jaworska została już nagrodzona za tworzenie Tofifest "Złotą Karetą" regionalnego dziennika Nowości oraz nominacjami do tytułu Człowieka Roku tygodnika Teraz Toruń i Gazety Wyborczej w Toruniu. Koniecznie trzeba przypomnieć, że Marszałek Województwa Kujawsko - Pomorskiego Piotr Całbecki systematycznie wspiera Tofifest - jest od kilku lat fundatorem Grand Prix - Złotego Anioła.
 

Cieszymy się strasznie, bo nagradzając Kafkę Marszałek docenił prace całego zespołu oraz wolontariuszy działających przy Tofifest. Dziękujemy!