Filmogranie, czyli dzieciaki i TOFIFEST

Cudowny filmik! Warto go obejrzeć. Powstał na naszych ukochanych warsztatach dla dzieci Filmogranie zrealizowanych podczas festiwalu Tofifest 2009 w Centrum Sztuki Współczesnej. Dzięki wspaniałej Kasi"Kombi" Jankowskiej i jej ekipie dzieciaki stworzyły cudowną rzecz.


Zanim obejrzycie poczytajcie o warsztatach FILMOGRANIE, o czym właściwie traktowały:
"Co to właściwie jest FILM i jakie są jego rodzaje? Jak wygląda praca na planie filmowym? Jak stworzyć bohatera animacji? Na te i inne pytania szukaliśmy odpowiedzi podczas warsztatów, które odbyły się od 27 do 29 czerwca 2009 roku" - mówią organizatorki - "Celem projektu było nakręcenie krótkiej etiudy łączącej w sobie elementy filmu fabularnego, dokumentalnego i animowanego. Ucząc się filmowych technik, eksplorując możliwości kamery, a przede wszystkim świetnie się bawiąc stworzyliśmy krótkometrażowy film, którego głównym bohaterem jest IX muza. Dzieci współtworzyły animowanego bohatera, który stał się narratorem wprowadzającym inne dzieci, ale także dorosłych do ciekawego, pełnego niespodzianek i tajemnic filmowego świata".  


Nakręcony podczas warsztatów film zaprezentowany został publiczności TOFIFESTU podczas ostatniej projekcji dla dzieci, na zakończenie festiwalu.

Prowadzący: Katarzyna Jankowska, Rafał Jara, Celina Skiba, Piotr Skiba