Chcesz wystąpić w filmie Łukasza Karwowskiego?


Metoda by pojawić się w filmie twórcy „Małej wielkiej miłości” jest prosta – trzeba przyjść w czwartek do toruńskiego Centrum Sztuki Współczesnej. Tam właśnie Karwowski kończył będzie prace nad reklamówką swojego rodzinnego Torunia, którą realizuje na zamówienie władz miasta. [fot. u góry: CSW w Toruniu]

W finale realizowanego z rozmachem krótkiego filmu promocyjnego Torunia każdy będzie miał szansę zobaczyć... samego siebie.
Wykonamy zdjęcia portretowe wszystkich chętnych. Ich postacie pojawią się pod koniec naszego filmu. Zostaną zmultiplikowane na ekranie” - zapowiada reżyser. „To będzie jedna z finałowych sekwencji. Do jej stworzenia użyję jednego z nowocześniejszych programów. Przeprowadziłem już kilkanaście prób. Wynik jest bardzo efektowny” - dodaje.
Łukasz Karwowski już od połowy października pracuje nad projektem filmu promującego Toruń. Kręcił już miasto z wysokości ok. 300 metrów nad ziemią, nocne życie na starówce, a także wybrane obiekty i detale miasta” - relacjonował toruński dziennik Nowości. Efekt jego pracy powinniśmy poznać zgodnie z zapowiedzią jeszcze przed tegorocznymi świętami Bożego Narodzenia. Film powstaje z myślą o zbliżającej się 777. rocznicy powstania Torunia, a także jako materiał promujący starania miasta w walce o miano Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Na razie podobną drogą poszła tylko Warszawa zamawiając film promocyjny u Agnieszki Holland. Z ciekawością obserwować będziemy ten „korespondencyjny” pojedynek promocyjny obojga reżyserów. 
W filmie Karwowskiego wykorzystana zostanie muzyka napisana przez Piotra Komorowskiego, autora ścieżek dźwiękowych do takich produkcji jak "Magda M.", "Twarzą w twarz" czy "Dom nad rozlewiskiem". „Bardzo przestrzenna muzyka będzie odpowiadać szerokim ujęciom z góry. Długie frazy dadzą w filmie wrażenie pełni, spełnienia...” - mówił kompozytor w wywiadzie dla Nowości.

Wszystkich, którzy chcieliby się przyłączyć do tego projektu i znaleźć w filmie Łukasza Karwowskiego, reżyser zaprasza w czwartek, 10 grudnia do Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Nie liczy się wiek, ani płeć. Od godz. 15.00 do 19.00 na parterze budynku zawodowy fotografik będzie robił zdjęcia wszystkim chętnym.

Blog relacjonujący powstawanie filmu: http://lukaszkarwowski.blogspot.com/

[tekst zredagowano w oparciu o informacje dziennika Nowości]