Tofifest nominowany do Wydarzenia roku 2009 w Toruniu

Festiwal Filmowy Tofifest znalazł się w gronie nominowanych do miana Wydarzenia Roku 2009 we Toruniu w plebiscycie organizowanym przez sieć radiową Radio Gra, Gazetę Pomorską, tygodnik Teraz Toruń i serwis MMToruń. to kolejne honory dla festiwalu w ostatnich dniach. Tofifest trafił do pierwszej piątki największych wydarzeń 20-lecia wolnej RP, a jego szefowa otrzymała specjalne wyróżnienie Marszałka Województwa kujawsko - pomorskiego.

Ranking najważniejszych wydarzeń 2009 roku w Toruniu ma honorować zdarzenia, które zmieniły rzeczywistość. "Co nas najbardziej ucieszyło? zbulwersowało?, a może zdziwiło w ciągu ostatnich 12 miesięcy" - ujawniają kryteria głosowania organizatorzy plebiscytu.
Jeżeli przypadła wam do gustu siódma edycja Tofifest prosimy o głos. Tegoroczny Tofifest udowodnił, że toruński festiwal jest mocnym punkcie na europejskiej mapie filmowej, a także jedną z pięciu największych imprez filmowego lata w Polsce. Do siódmej edycji zgłosiła się rekordowa ilość filmów z 54 krajów świata. Program objął 200 filmów i 23 różne pasma. Wśród gości znaleźli się Janusz Gajos, Ryszard Bugajski, Jadwiga Jankowska - Cieślak, Borys Szyc, Olgierd Łukaszewicz, Małgorzata Kożuchowska, Marcin Dorociński, Xawery Żuławski oraz goście z Rumunii, Izraela, Ukrainy, Indonezji i Niemiec.

Festiwal wciąż trzyma kontakt z widzami - w listopadzie uruchomił profil na serwisie Facebook [www.facebook.com/tofifest], a już od lipca zaprasza na swój Blog informujący na bieżąco o wszystkim co filmowego wydarza się na Kujawach i Pomorzu.

Rolę festiwalu w kształtowaniu świata filmowego w regionie docenili organizatorzy plebiscytu "20 lat Wolnej RP" pod honorowy patronatem Lecha Wałęsy i kardynała Stanisława Dziwisza. Tofifest znalazł się w pierwszej piątce najważniejszych wydarzeń ostatnich 20 lat na Kujawach i Pomorzu. W pierwszych dniach grudnia Marszałek Województwa kujawsko - Pomorskiego uhonorował też swoim wyróżnieniem szefową Tofifest i twórczynię formuły "festiwalu niepokornego kina" Kafkę Jaworską.

PS: zagłosujcie na nas, jeżeli doceniacie naszą pracę. Za głos dziękujemy!
GŁOSOWAĆ MOŻNA TUTAJ i TUTAJ