Mocna filmowa siła w bydgoskim Mózgu!

Ostatnio robiliśmy im specjalny pokaz w Toruniu z Kinie Centrum CSW. Teraz grupy KolorOFFon & Stealtheapple zapraszają na pokaz bydgoskich filmów offowych do bydgoskiego Mózgu. Będzie mocno i pełno Krzysztofa Nowickiego.

Najpierw sprawy porządkowe: data - 2010.04.15, godz. 20:00
A teraz ideologia: refleksyjne dokumenty KolorOFFonu oraz szalone komedie Grupy Filmowej Stealtheapple warto zobaczyć podczas kolejnej odsłony przeglądu kina niezależnego w bydgoskim Mózgu. Obie grupy filmowe łączy osoba autora wszystkich filmów – bydgoszczanina Krzysztofa Nowickiego. Wydarzeniem wieczoru będzie premiera dokumentalnego filmu „Basen” [fota obok], opowiadającego historię zrujnowanego bydgoskiego basenu mieszczącego się przy ulicy Nakielskiej [premiera toruńska miała miejsce w Toruniu w marcu 2010 na pokazie DKF Jazda w Kinie Centrum!].
Większość filmów powstała w ostatnich latach w Bydgoszczy, dlatego każdy z widzów po pokazie będzie mógł w inny sposób spojrzeć na miejsca, które mija codziennie. Wyspa Młyńska, bydgoski dworzec główny, plac zabaw na Bartodziejach, czy też ruiny basenu ukażą się widzom w nowym filmowym świetle. Wyjątkiem od bydgoskiej reguły jest „Irish Pride”, które powstało podczas wakacyjnej emigracji autora w irlandzkim Galway w 2006 roku.
Filmy zostały uporządkowane w kolejności chronologicznej. Od tych najstarszych, pierwotnie montowanych jeszcze na magnetowidzie („Sen na jawie”, 2002 r..), po najnowsze, cyfrowe obrazy pokazywane szerokiej publiczności na festiwalach kina niezależnego w całej Polsce. Najbardziej utytułowanym filmem pokazu jest „Najstarszy człowiek świata”, który oprócz nagrody na jednym z największych festiwali kina niezależnego brał także udział w konkursie kina krótkometrażowego prestiżowego festiwalu w Kazimierzu Dolnym.

Nasze uwagi - warto patrzeć na to co robią ludzie z tych zepołów filmowych, bo oni będa motorem napędowym kultury w regionie kujawsko - pomorskim. Niezależnie od perturbacji pomiędzy miastami - nasz region może "stać filmem" i warto to wkładać każde pieniądze!

Program pokazu:
“Jebus” – fabularny, Grupa Filmowa Stealtheapple 1 min
“Sen na jawie” – fabularny, Grupa Filmowa Stealtheapple 14 min
“Irish Pride” fabularny, Grupa Filmowa Stealtheapple 12 min
“Oskarowy hicior” fabularny, Grupa Filmowa Stealtheapple 13 min
“Niepośpieszni” – dokumentalny, Grupa Filmowa KolorOFFon 5 min
“Przez życie” – dokumentalny, Grupa Filmowa KolorOFFon 4 min
“Najstarszy człowiek świata” – dokumentalny, Grupa Filmowa KolorOFFon 9 min
“Basen” – dokumentalny, Grupa Filmowa KolorOFFon 11 min PREMIERA

UWAGA! Spotkanie autorskie po pokazie.