Bydgoszcz "dla lalek" z "perspektywami"

Niezwykły filmik o Bydgoszczy z użyciem unikatowej techniki to nowe dziełko duetu Robert Kubicki - Sebastian Hetman. Warto na to spojrzeć.

Tyle pisaliśmy o toruńskim filmie promocyjnym Łukasza Karwowskiego, a przegapilibyśmy dwa ciekawe filmy promujące Bydgoszcz. Wiodącą rolę w ich stworzeniu grał wspomniany duet. Muzyką zajęli się, opisywany już przez nas na blogu Pawbeats oraz grupa Tin Pan Alley.


Film "miniBYDGOSZCZ" powstał dzięki technice tilt-shift uzyskanej w postprodukcji. Zrealizowany za pomocą Canon 500D. Filmik o Bydzi, zdrobnienie jest uzasadnione bo wygląda ona na nim jak miasteczko dla lalek, wyreżyserował Robert Kubicki (http://kubicki.me) wspólnie z Sebastianem Hetmanem (http://sebastianhetman.pl). Muzyka: toruńsko-bydgoski Tin Pan Alley (http://tmwwth.wordpress.com)

Duet twórców Kubicki - Hetman nakręcił też bydgoski odpowiednik filmu Karwowskiego, film “Bydgoszcz Perspektywy”. Różni się tym, od toruńskiego, że stworzony nie został na zlecenie urzędowe, ale z potrzeby oddolnej. Podczas realizacji użyto trzech aparatów cyfrowych: Canon 1000D, Canon 500D, Canon 50D. Film wykonywany jest techniką Time Lapse, a ilość zdjęć użytych to 4550. Montaż odbywał się w programie Adobe After Effect i Premiere Pro CS3.

Do projektu zaproszony został kompozytor i producent Marcin Pawłowski-Pawbeats, tworzący muzykę dla m.in.: zwycięzców Mam Talent – Melkart Ball, choreografa Rihanny – Hollywooda, czy reklamy Discovery Channel. Efektem współpracy jest utwór “Perspektywy”, stanowiący oprawę muzyczną do filmu.