Grochowska i Kościukiewicz do Nagrody Cybulskiego

Goście specjalni Tofifest'09 i '10 - Agnieszka Grochowska i Mateusz Kościukiewicz zostali nominowani do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego 2010.

Oprócz Agnieszki Grochowskiej oraz Mateusza Kościukiewicza [fotki ze serwisu Stopklatka.pl], nominowano też Urszulę Grabowską, Wojciecha Zielińskiego i Magdalenę Boczarską. Ta najważniejsza nagroda dla młodego polskiego aktora/ki została reaktywowana w 2005 roku po dekadzie przerwy. Laureata wyłoni specjalnie powołane Jury, a publiczność wybierze własnego kandydata.

Agnieszka Grochowska nominowana została w tym roku za role w "Nie opuszczaj mnie" Ewy Stankiewicz oraz "Trzy minuty. 21:37"  Macieja Ślesickiego. Dodajmy, że znalazła się w grupie nominowanych aktorek i aktorów już po raz trzeci (wcześniej za "Pręgi" oraz "Południe-Północ" Łukasza Karwowskiego z Torunia!).

Mateusz Kościukiewicz, nominowany za rolę w "Matce Teresie od kotów"   Pawła Sali dostał juz za swoją grę prestiżową nagrodę za najlepszą role męskie [wraz z Filipem Garbaczem] na festiwalu w Karlovych Varach.

Teraz należy czekać do 8 listopada na ogłoszenie wyników. Wtedy też przyznana zostanie Nagroda im. Bolesława Michałka dla najlepszej książki filmowej.

Swoją Nagrodę przyznaje też publiczność. Widzowie mogą oddawać głosy na stronie: www.NagrodaCybulskiego.pl. Plebiscyt trwa do 31 października.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku wśród nominowanych znalazły się aktorki z Torunia - Magda Czerwińska i Bydgoszczy - Roma Gąsiorowska.