Sitelighty zabrzęczą

Marcel, Marcel forza! Marcel Woźniak, rzecznik Tofifest w twórczym szale. Ledwo co wygrał konkurs Reserved na najlepszy short inspirowany filmem "Kochaj, módl się i jedz", to już za kilka dni jego zespół Sitelight gra w Toruniu. Nonono, ale twórczy ludzie przy tym Tofi się kręcą!

Cytujemy za kulturalnytorun.pl: Choć nazwa wskazuje jakoby zespół poruszał się tylko po świetlistej stronie wszechświata, to jednak muzycy Sitelight nie ukrywają, że czasem orbitują po gdzieś daleko, nad ciemną stroną księżyca. Wszystko po to, by znaleźć wyjątkowe dźwięki progresywnego i klasycznego rocka. Czasem w kosmosie trafią na jazz, a nawet prog-metal.


Zespół powstał latem 2008 w Kwidzynie. Inspirują się dokonaniami Pink Floyd, Marillion, YES czy Dream Theater. Mieszają gatunki i dźwięki, barwy i rytmy. Muzyka ma być tak plastyczna, jak to możliwe. Przypomnijmy, że koncert w eNeRDe podczas Tofifest 2010 był pierwszym ich tak fajnym zetknięciem z toruńską widownią. Skład kapeli: Marcel Woźniak (teksty, wokal), Marek “Marcus” Depa (gitara, wokal), Łukasz “Burn” Kira (instrumenty klawiszowe), Szymon “Kizin” Kiziński (gitara basowa), Mariusz “Świtek” Świtała (perkusja).

Więcej informacji o Sitelight: www.myspace.com/sitelight

Początek imprezy 21 październik o godz. 21. Bilety: 10 zł. Lokalizacja: klub Lizard King ul. Kopernika 3, Toruń