Wygrała Tofifest. Zrobi debiut w Anglii.

Laureatka Złotego Anioła Tofifest 2010 w konkursie krótkometrażowym, Kasia Klimkiewicz swój pełnometrażowy debiut zrealizuje nie w Polsce, ale w Wielkiej Brytanii!

[fot.: Tofifest 2010 - Kasia Klimkiewicz odbiera Złotego Anioła].
Jak donosi serwis PISF pierwszeujecie.pl, ogłoszono listę trzech projektów młodych twórców, które otrzymały dotacje miasta Bristol, stawiającego na promocję poprzez osoby artystów (tam mieści się Aardman Animations - studio filmowe, w którym zrealizowano m.in serię animacji „Wallace and Gromit", z Bristolu pochodzi także słynny graficiarz Banksy). Akcja zwycięskich filmów też ma rozgrywać się w tym brytyjskim mieście. Produkcję wesprą lokalny przemysł kinematograficzny.
Do ogłoszonego przez South West Screen konkursu "iFeatures" zgłosiło się ponad 500 zespołów młodych twórców. Trzy z nich otrzymały 300 tysięcy funtów na produkcję pełnometrażowego obrazu fabularnego. Filmy zostaną nakręcone w Bristolu w ciągu najbliższych sześciu miesięcy. Będą miały swoją telewizyjną premierę w BBC.

"Eksperci oceniający projekty przebrnęli przez liczne historie skoncentrowane wokół postaci historycznych związanych z Bristolem, zanim dotarli do pomysłów rzeczywiście mocnych i świadczących o wyobraźni" - mówił producent wykonawczy "iFeatures" Chris Moll w rozmowie z dziennikiem Guardian.


Jest wśród nich film, który wyreżyseruje Polka Katarzyna Klimkiewicz, nominowana niedawno do Europejskich Nagród Filmowych za krótkometrażową, wielokrotnie już nagradzaną - w tym na naszym Tofifest - fabułę „Hanoi-Warszawa". „Flying Blind" będzie jej pełnometrażowym debiutem fabularnym.

Pełne info tutaj


A tu rozmowa z Kasią o filmie nagrodzonym na Tofi:


Katarzyna Klimkiewicz - wywiad z reżyserką filmu Hanoi-Warszawa from Face2FaceTV.pl on Vimeo.