Film sprzed 70 lat - bitwa o wejściówki

"W dwie godziny rozdaliśmy ponad 250 wejściówek na przedwojenny seans filmowy. Sala kinowa w CSW ma ponad 130 miejsc, trzeba by więc było zorganizować kolejny seans" - informuje Szymon Spandowski z toruńskich Nowości, który dokonał odkrycia dokumentalnych filmów z Toruniem z 1939 roku.

Pisaliśmy o tym już TUTAJ.

Reakcja jest natychmiastowa "Zorganizujemy więc następną projekcję, a jeśli będzie trzeba, jeszcze jedną" - mówi Katarzyna Jaworska, kuratorka kina CSW "Centrum" i szefowa festiwalu Tofifest.
I tak z jednego pokazu 13.11, zrobił się już drugi - 14.11 i zapowiada się trzeci na początku grudnia. Popularność ogromna bo odkrycie niesamowite, do tego wstęp dzięki CSW i Tofifest - gratis, a na dodatek "Ludzie Wisły" Forda z 1932 roku, też kręceni w Toruniu!

Kilka dni temu z ogromną radością obwieściliśmy Państwu, że udało nam się odnaleźć oraz, przy wsparciu Biblioteki Uniwersyteckiej UMK, ożywić taśmę z przedwojennym filmem nakręconym w Toruniu, prawdopodobnie latem 1939 roku. Odkrywca Spandowski nie spodziewał się takiego oblężenia. 
A my tak! Brawo Szymon, brawo CSW, brawo Kino Centrum!

Pokaz: 13 listopada, 19:00, Kino Centrum CSW w Toruniu