Rusza casting na... sny o Warszawie

W sieci pojawił się teaser nowego projektu filmowego "Śni się w Warszawie", który opowie w nieszablonowy sposób o stolicy i jej mieszkańcach. Reżyserem filmu, utrzymanego w konwencji "animadoc", będzie Jędrzej Bączyk, a producentem wiodącym jest młoda, dynamiczna firma ShipsBoy wspierana przez Artcore i WJTeam.

kadr z teasera filmu
Już teaser zaskakuje nowatorskim spojrzeniem, jakim chcą pokazać Warszawę twórcy filmu. Strona wizualna będzie kolażem różnych technik animacji, ilustrujących wypowiedzi warszawiaków, opowiadających swoje sny. W ten sposób powstanie animowany film dokumentalny. To nie pierwsza tego typu produkcja Shipsboy'a. W podobnej konwencji, młodzi producenci zrealizowali niedawno serię filmów o zapomnianych bohaterach II wojny światowej "Porterty wojenne".
Nowością jest za to sposób budowania scenariusza "Śni się w Warszawie". Twórcy przeprowadzą bowiem... casting na sny, które zostaną umieszczone w filmie. "W tej chwili koncentrujemy się na zebraniu materiału dokumentalnego, szukamy snów! Zachęcam wszystkich którzy „śnią w Warszawie” do odwiedzenia strony naszego projektu http://www.snisiewarszawie.pl i podzielenia się z nami snami o mieście" – powiedział Annie Wróblewskiej z portalu Stowarzyszenia Filmowców Polskich (sfp.org.pl) Dawid Janicki z firmy SHIPsBOY, główny producent projektu.

Nas cieszy to, że projekt jest wspólnym dziełem, znanych z Tofifest torunian. Jak wspomnieliśmy, reżyserem filmu będzie Jędrzej Bączyk - bohater specjalnej retrospektywy na Tofifest, a producentem - Dawid Janicki, juror Tofifest i przyjaciel festiwalu.

kadr z teasera filmu

Bączyk jest absolwentem Łódzkiej Szkoły Filmowej oraz Wydziału Grafiki Uniwersytetu Mikołaja
Kopernika w Toruniu. Jest też muzykiem regge'owej ekipy Paraliż Band. Pokazywany w konkursie głownym Shortcut dyplomowy film Jędrzeja „Kojot” przyniósł mu nagrody na festiwalach w Polsce i za granicą (wśrod nich Srebrny Lajkonik 53.KFF, Grand Prix Aix-en-Provence, 3. nagroda Dwa Brzegi). Wkrótce premierę będą miały "Dzienniki z Niebieskiej Szkoły" o rejsie żaglowcem S.T.S. Fryderyk Chopin.
Dawid Janicki ukończył UMK w Toruniu na Wydziale Archeologii Podwodnej i PWSFTviT w Łodzi na Wydziale Produkcji, a także Kurs dla kreatywnych producentów w Szkole Wajdy. Ma na swoim koncie kilka filmów realizowanych w programie "30 minut" Studia Munka w tym wyróżnione na Festiwalu w Locarno „Serce do walki” oraz pełnometrażowy debiut Anny Jadowskiej „Z miłości”. (biogramy oparte o http://www.sfp.org.pl)

Komentarze

 1. Możemy opublikować ten tekst na naszym serwisie, czy jest on licencjonowany dla jakiegoś konkretnego medium (tak, tak - jesteśmy z Warszawy) :)
  Pozdr

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ależ prosimy bardzo! Tekst jest naszym autorskim dokonaniem, opartym na wiedzy pozyskanej od autorów projektu i artykule pani Wróblewskiej z sfp.org.pl. Cytaty zaznaczyliśmy. Nasza blogowa polityka od zawsze stawia na maksymalne otwarcie na publikację naszych informacji "dalej". Jeżeli przedrukowujecie nasze teksty prosimy tylko o podanie źródła - Blog Festiwalu Filmowego Tofifest http://festiwaltofifest.blogspot.com :)

   Usuń
  2. W takim wypadku chętnie się nim podzielimy na serwisie :) Pozdr

   Usuń
  3. Ok, już jest u nas. Troszkę przeredagowane po naszemu (cóż - entuzjazm "to nasi" u nas nie byłby adekwatny :) ) ale wierzymy, że wam przyniesie zainteresowanie kilku Warszawiaków :)

   Powodzenia :)

   Usuń

Publikowanie komentarza