Yanns donosi: Powstaje film o Zbyszku Cołbeckim i Bikini

Tomek Bielicki powraca na łono dokumentu filmowego. Po sukcesie filmu "Doktor" zrobionego wspólnie z reżyserem Łukaszem Karwowskim, Tomek przygotowuje dokument muzyczny o legendarnej, niedawno reaktywowanej grupie "Bikini" z Torunia.

"Jeśli zrobi się coś raz i jest fajnie, to wyciąga się rękę po raz drugi, trzeci, czwarty… " - napisał na swoim blogu Tomek vel Yanns. Jak sam podkreśla, tym pierwszym razem był „Doktor”, dokumentalna opowieść o losach lekarza z Grębocina, wyreżyserowana przez Karwowskiego, premierowo wyświetlona podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „Tofifest”. Film został uznany najważniejsze wydarzenie filmowe wydarzenie 2009 roku w województwie kujawsko-pomorskim.


"Produkcja będzie zakorzeniona w latach 80. W czasach kiedy nie było jeszcze mp3, a koncertowe nagrania najsłynniejszych polskich zespołów krążyła wśród fanów przegrywane z kasety na kasetę. Przekazywane jak relikwie. Nigdy wcześniej, ani później muzyka nie miała takiej siły oddziaływania. Zwłaszcza w Polsce. Wtedy to w Toruniu narodził się zespół, który mimo ogromnego potencjału ze zmiennym szczęściem walczył o swoje miejsce wśród nowofalowych gwiazd. Jego nazwa brzmiała Bikini i wkrótce powstanie o nim film" - piszę Bielicki.
Więcej informacji znajdziecie na blogu Tomka, my tylko odnotowujemy z zadowoleniem, że nie są to czcze zapowiedzi. Zdjęcia ruszyły już 28 stycznia. 

A tu Bikini live: