Od "Instynktu" do "Bikini"

Nasi na ekranach ostro sobie poczynają w lutym i marcu. I torunianie i bydgoszczanie.


Serial kryminalny "Instynkt" wystartował właśnie w TVP2. Jako prokurator Wójcik w jednej z wiodących ról gra Piotr Głowacki [z Torunia rodem]. Serial opowiada o pani detektyw, która rozwiązuje zawikłane zagadki. Jak przystało na kobietę, główna bohaterka serialu "Instynkt", Anna Oster (w tej roli Danuta Stenka), kieruje się przede wszystkim swoim szóstym zmysłem. Pierwsza transza serialu "Instynkt" będzie miała trzynaście odcinków.

Lada moment zobaczymy też Głowackiego w kolejnych odcinkach serialu "1920. Wojna i miłość", ktory wystartował w tym tygodniu w TVP 1.Torunianka Małgorzata Kożuchowska udziela w się w kolejnym serialu. Tym razem jest to "Rodzinka.pl", w której gra Natalię Boską. Boscy są po trzydziestce i mają trójkę dzieci. Poznali się jeszcze na studiach i od tej pory stanowią zgodne i kochające się małżeństwo. Serial jest adaptacją kanadyjskiego serialu Les Parent, realizowanego w wersji oryginalnej od roku 2008.

Na ekran Polsatu weszły kolejne odcinki nowego, II sezonu wyreżyserowanego przez bydgoszczanina Roberta Wichrowskiego serialu "Szpilki na Giewoncie".

A w kinie?


Roma Gąsiorowska gra Sylwię w głośnej, w tej chwili wchodzącej do kin "Sali samobójców" Jana Komasy. http://www.salasamobojcow.com.pl/Czekamy wciąż na "Bitwę warszawską 1920" Jerzego Hoffmana w której gra kwiat aktorstwa z naszego regionu: Bogusław Linda, Grażyna Szapołowoska, Piotr Głowacki, Andrzej Szopa. Premiera tego pierwszego polskiego filmu 3D jesienią.Swoje robią też niezależni.
W Toruniu powstaje dokument o historii i teraźniejszości zespołu "Bikini".
http://tomaszbielicki.blogspot.com/p/film.html

Toruński kolektyw Le Kolektiff Negative pokazał w Kinie Centrum swój pełnometrażowy film o komiksie punkowym [pisaliśmy o nim w poprzednich postach].

Etiudami realizowanymi dla Warszawskiej Szkoły Filmowej sypie torunianin Paweł Hejbudzki. Tutaj jedna z trzech najnowszych.

Tiramisu from ironlord on Vimeo.

My czekamy zaś w Tofifest na decyzje w sprawie Regionalnego Funduszu Filmowego, bo naprawdę możnaby z nim ruszyć już "jutro", biorąc pod uwagę ilość projektów z jakimi zgłaszają się do nas filmowcy wywodzący się z Torunia i Bydgoszczy. Nadal czekamy...