Moda i Film. Czyli festiwal Przejrzeć po raz trzeci.

W Od Nowie ciekawe wydarzenie modniarsko-filmowe. Pomiędzy 14, a 16 listopada odbędzie się tam 3. edycja Festiwalu Filmowego PRZEJRZEĆ. Hasłem przewodnim będzie „Moda i film”. Nas cieszy to tym bardziej, że imprezę przygotowuje współpracująca z Tofifestem Karolina Bednarek.

Organizatorzy festiwalu chcą by był on platformą, na której spotykają się i rozmawiają ludzie sztuki, kultury i nauki. Gośćmi festiwalu będą w tym roku: aktorka, laureatka Złotych Lwów - Roma Gąsiorowska (od niedawna także projektantka mody) oraz prof. Marek Hendrykowski, ceniony historyk kina i filmoznawca. Autor książki „Film i moda”.

"Moda i film od ponad stu lat w naturalny sposób przenikają się i nawzajem inspirują. Nadszedł czas, aby przyjrzeć się temu niezwykłemu mariażowi i porozmawiać o nim" - piszą twórcy 3. edycji Przejrzeć.

Tu możecie znaleźć program festiwalu: https://www.facebook.com/event.php?eid=255598887821032

Gąsiorowska pokaże podczas imprezy swoją kolekcję mody, tryptyk filmowy „Bold and Beautifull” oraz instalacje z cyklu „Stara Bardzo: Fashion is Natinaf”, o których warszawskiej premierze pisaliśmy niedawno. Wśród filmów towarzyszących wykładom i prelekcjom o modzie w kinie zobaczymy m.in. „Annie Hall”, Woody Allena, „Samotnego mężczyznę”, Toma Forda, czy „Szalona miłość – Yves Saint Laurent”, w reż. Pierre Thorettona.

Zapraszamy.