Duńskie kino familijne na TSFF

Duńskie bajki na Toruń Short. w tym roku TSFF przygotował codzienne projekcje duńskich bajek i filmów familijnych przeznaczone dla dzieciaków i ich rodziców. Pasmo powstało we współpracy z duńskim Instytutem Kultury, Danish Film Centre i Ambasadą Danii. 

Informację o akcji znajdziecie tutaj: http://www.tofifest.pl/pl/tsff-2011-dunskie-bajanie

Mali Hakerzyreż. Christian E. Christiansen. Film opowiada o Timie — dwunastoletnim kujonie i jego przyjacielu Aleksandrze. Chcąc umocnić przyjaźń i zyskać na popularności, Tim wypożycza sprzęt do filmowania. Chłopcy zaczynają niewinnie od monitorowania szatni dziewcząt. Wiedza zdobyta podczas podglądania, okazuje się bardzo pomocna, ale może też przysporzyć kłopotów…

Dzikie łabędzie


reż. Peter Flinth, Ghita Nørby, Dania 2009, 60' (napisy w języku polskim) Sobota, 10 grudnia 2011 roku, godzina 12.00 (w bloku) Adaptacja znanej baśni Andersena. Księżniczka Elisa jest szczęśliwa ze swoimi jedenastoma braćmi. Pewnego dnia ich ojciec postanawia ponownie się ożenić. Pod wpływem tajemniczej mocy nowej Królowej, Król odsyła córkę z zamku, a bracia zostają zaczarowani w łabędzie. Dobra wróżka mówi Elisie, jak ma uwolnić braci, szyjąc dla nich koszule z pokrzyw.

Jabłko i robak / Æblet & Ormenreż. Anders Morgenthaler. Torben jest pieknym jabłkiem, które marzy o karierze na wystawie owoców. Niestety, pewnego ranka jakiś robak przegryza się przez jego skórkę. Spanikowany Torben spada z drzewa. Na ziemi, wraz z innym jabłkiem, planują zemstę, ale intruz okazuje się być fajną robaczycą o imieniu Silvia.

Komentarze