Tofifest ma Audiowizje... ;)

Zapraszamy na wyjątkowy festiwal. Od czwartku Audiowizje w Toruniu z udziałem Tofifestu, a jakże!Audiowizje 2013 – zobacz dźwięk, usłysz obraz.
Ponad 30 koncertów i setów Dj’skich, wystawy i wizualne widowiska. Pierwsze w kraju spotkania z twórcami muzyki do gier komputerowych i autorami okładek do płyt. Prezentacje trailerów gier z serii Wiedźmin oraz teledysków współtwórcy „Projektu Warszawiak”. W Toruniu zaczyna się w czwartek, 11 kwietnia, druga edycja festiwalu Audiowizje, którego głównym mottem jest hasło „Zobacz dźwięk, usłysz obraz”.

Izabela Wrzos "FALLING" - wystawa kreatywnej fotografii
 Program Audiowizji obejmuje kilkadziesiąt wydarzeń, odbywających się w ciągu 4 dni w kilkunastu lokalizacjach na terenie Torunia. Podczas festiwalu odbędą się 34 koncerty i sety DJ’skie. Osobne sekcje poświęcone zostaną sztukom wizualnym, teorii obrazu i dźwięku, czy działaniom warsztatowym. Wyjątkowo ciekawie zapowiadają się sekcje mówiące o muzyce do gier komputerowych, designie w muzyce oraz o kobiecym komiksie blogowym.

Minor Sounds - pasmo muzyczne Audiowizji
Na Audiowizjach pojawi się ceniona młoda grupa folkowa Paula i Karol, zdobywca Fryderyka i autor teledysków Agnieszki Chylińskiej, T.Love czy Kultu – Jacek Kościuszko, współtwórca „Projektu Warszawiak” i głośnego klipu „Defto” Jamala - Krzysztof Skonieczny, znany też z ról w „Yumie” czy filmach Andrzeja Wajdy („Tatarak”, „Wałęsa”). Odbędzie się też premiera ukończonego widowiska „Aqualuna” Rafała Iwańskiego, współtwórcy unikatowej grupy Hati, nagrywającego na co dzień dla Zoharum Records. Będą też topowe bloggerki komiksowe - Revv i autorka kultowej „Chaty Wuja Freda”. Wyjątkowych gości zaproszono także do pasma o muzyce na temat muzyki do gier komputerowych tworzonego wspólnie z serwisem GameMusic.pl. Znajdą się wśród nich: Adam Skorupa, uznany przez amerykański portal IGN za twórcę najlepszej oryginalnej muzyki do gier komputerowych za „Wiedźmina 1” oraz kompozytor muzyki do „Wiedźmina 2” Krzysztof Wierzynkiewicz.

Paula i Karol - pasmo muzyczne Audiowizji
Sekcja filmowa usytuowana będzie w awangardowym, studyjnym Kinie Centrum, które zaprezentuje przeglądy teledysków oraz pasmo „BIT” MUSIC - showcase teledysku stworzonego w ostatniej dekadzie przez filmowców związanych z Toruniem i Bydgoszczą, przygotowany przez programmerów z festiwalu filmowego Tofifest.

Wiedźmin 2 - prezentacja nowych trailerów i muzyki do gry
Audiowizje poszukują odpowiedzi na pytania jakie rodzi nasze życie codzienne, oplatane szczelnie przez sieć zbudowaną z dźwięku i obrazu. Internet, ekrany kinowe i telewizyjne, koncerty i gry komputerowe. W tej sieci żyjemy: „Audiowizje to połączenie dźwięku i obrazu oraz ukazanie ich nierozrywalnego związku. To muzyka, która idzie w parze z wizją i obraz, który brzmi. To wszystko to, co wizualne w muzycznym i muzyczne w wizualnym” - mówi twórca festiwalu Patryk Lewandowski. Sieć festiwalowych lokalizacji objęta jest system specjalnych, zniżkowych wejściówek umożliwiających festiwalowiczom korzystanie z oferty Audiowizji w bardzo atrakcyjnej cenie.

Whistle Trip - pasmo muzyczne Audiowizji
Audiowizje stworzone zostały przez niezależną, oddolną „Grupę Inicjatywną”, wywodzącą się z toruńskich środowisk muzycznych, niezwiązaną z żadną sformalizowaną organizacją.

Karnet/Opaska festiwalowa - w cenie 20 zł dostępne w: Klubie Kawalerka, Klubie Carpe Diem, Klubie Dwa Światy, Cafe Draże Rezygnacja z mailingu