Tofifest ogłasza konkurs dla filmowców z regionu kujawsko-pomorskiego.

Od dawna na to się zbierało, aż się zebrało. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest ogłasza nowy konkurs filmowy - Konkurs LOKALIZACJE  - skierowany do twórców filmowych związanych z regionem kujawsko-pomorskim. od dekady przyznajemy naszym filmowcom nagrody, robimy im premiery kinowe i wysyłamy na festiwale. Czas na Złotego Anioła. Zgłaszajcie się więc! Nabór filmów zaczyna się już dzisiaj i potrwa do końca września.

Anioł czeka na człowieka ;)
Tofifest jako pierwszy festiwal w kraju ustanowił osobną nagrodę dla kina regionalnego. Od 2003 roku przyznaje honorową nagrodę Prezydenta Miasta Torunia — Flisaka Tofifest dla najlepszych twórców filmowych związanych z regionem kujawsko-pomorskim. Organizatorzy festiwalu, widząc coraz wyższy poziom prezentowany przez filmy lokalnych reżyserów, zdecydowali się na kolejny krok — utworzenie osobnego konkursu dedykowanego autorom związanym w różny sposób z regionem kujawsko-pomorskim. Nowy konkurs nosi nazwę Lokalizacje, a Złotego Anioła przyzna w nim profesjonalne jury.
Nabór filmów do konkursu rozpocznie się 9 sierpnia i potrwa do 30 września 2013 roku. Przyjmowane będą filmy wyprodukowane po 1 stycznia 2012 roku, których reżyser, operator, scenarzysta lub wykonawca/wykonawczyni roli głównej są związani z województwem kujawsko-pomorskim.
Do konkursu przyjmowane będą zarówno filmy profesjonalne, studenckie, jak i niezależne,
trwające nie więcej niż 60 minut. Zgłaszać można filmy fabularne, dokumentalne, eksperymentalne, animowane oraz wideoklipy muzyczne.
Zgłoszenia filmu należy dokonać online pod adresem http://www.tofifest.pl/lokalizacje/, a wygenerowaną w systemie online, wydrukowaną i podpisaną kartę zgłoszenia wraz z filmem dostarczyć lub przesłać z dopiskiem „Konkurs Lokalizacje” do biura organizatora konkursu na adres:
MFF Tofifest
Fundacja Biuro Kultury
ul. Św. Ducha 2/2a
87-100 Toruń
Lista filmów zakwalifikowanych do konkursu zostanie ogłoszona na stronie festiwalu w pierwszym tygodniu października.

Olga Bołądź z Flisakiem
Warto przypomnieć na koniec kogo przez te dekadę nagradzaliśmy Flisakami fundowanymi przez Prezydenta Torunia Michała Zaleskiego: