Spór z Tofi vol.4: Czerwiec w kinach i 301 najlepszych filmów.

Spór z Tofi, vol:4: Cotygodniowy przegląd najważniejszych wydarzeń w kinie jaki przygotował dla nas dziennikarz i krytyk filmowy Krzysztof Spór (informacje pochodzą z bloga "Spór w kinie". Tam znajdziecie pełne teksty.)
W tym tygodniu uzupełniamy też przegląd o kilka wieści z innych źródeł (Filmweb.pl, Polityka.pl)


"Star Wars VII" - nowe gwiazdy i zdjęcia z planu
Do obsady siódmej części "Gwiezdnych wojen" dołączyły dwie znane aktorski. Pojawiły się też dobrej jakości zdjęcia z planu tego filmu. Te nowe aktorki w obsadzie filmu to: nagrodzona Oscarem za rolę drugoplanową gwiazda "12 Years a Slave" Lupita Nyong'o oraz doskonale znana widzom "Gry o tron" Gwendoline Christie. Jak widać rozbudowywana jest kobieca ekipa filmu.
WIĘCEJ TU oraz TU
Warto dodać, że "stare" "Gwiezdne Wojny" wygrały plebiscyt magazyny Empire na najlepszy film w historii (piszemy o tym poniżej).

Star Wars VII - fotos z planu
Jako bonus:  Dave Filoni, twórca seriali „Gwiezdne wojny: Wojny klonów” i debiutujących w tym roku „Star Wars: Rebeliantów”, mówi POLITYCE o nowej produkcji, George’u Lucasie i fanach całej sagi.

"Ida" ma już 1 milion dolarów
Film Pawła Pawlikowskiego wspina się na liście przebojów i awansował z 26 na 21 pozycję w Box Office USA, zyskując 16 procentowy wzrost zainteresowania (przybyło kopii do 58 sztuk). Film w weekend przyniósł wpływy sięgające 237,4 tysiąca dolarów i pięciu tygodni od premiery ma już na koncie 958 tysiąca dolarów.
WIĘCEJ 

Schwarzenegger i spółka na planie "Terminatora: Genesis"
Strona internetowa brytyjskiej gazety Daily Mail zaprezentowała pierwsze zdjęcia z planu filmu "Terminator: Genesis", na których można podziwiać gwiazdy filmu: Emilię Clarke, Jaia Courtneya oraz legendę serii – Arnolda Schwarzeneggera. Cameron nie wyklucza też wersji 3D "Terminatora 2". Reżyser należy do największych zwolenników kina trójwymiarowego, jednak na temat konwersji do 3D ma mieszane uczucia.
WIĘCEJ TU oraz TU.


Czerwiec w polskich kinach.
19 ogólnopolskich premier w czerwcu. Przeważają propozycje lżejsze, sporo hollywoodzkich hitów, które obejrzymy w tym samym czasie co Amerykanie. Najważniejsze naszym zdaniem: 6 CZERWCA Wilgotne miejsca (dyst. Against Gravity) 20 CZERWCA Jak wytresować smoka 2 (dyst. Imperial-CinePix) 27 CZERWCA Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął (dyst. Kino Świat) Transformers: Wiek zagłady (dyst. UIP)
PEŁNA LISTA PREMIER CZERWCA

Czerwiec na DVD i Blu-ray 
W tym miesiącu masa premier DVD Dobry miesiąc dla wielbicieli kina oscarowego. Oto bowiem przed nami zdobywca najważniejszej statuetki w tym roku "Zniewolony. 12 Years a Slave". Najciekawsze naszym zdaniem: 11 czerwca Stalingrad, 12 czerwca Tajemnica Filomeny (Philomena), 13 czerwca Borgman 16 czerwca Zniewolony. 12 Years a Slave (12 Years a Slave).
PEŁNA LISTA PREMIER CZERWCA

301. najlepszych filmów w historii kina
Na deser lista przygotowana przez 250 tysięcy czytelników, którzy wzięli udział w głosowaniu na najlepsze filmy w historii. Magazyn "Empire" podjął się sporego wyzwania i zapewne dla wielu to zestawienie będzie trudne do zaakceptowania. Jeśli jednak popatrzymy na nie, jak na listę godzącą wiele gustów, to kompromisy te są do zaakceptowania. Na czele 301. najlepszych filmów w historii kina znalazło się "Imperium kontratakuje".

PEŁNA LISTA "301"


Do zobaczenia w następnym Sporze z Tofi