Zostań fundatorem nowego filmu reżysera "Naznaczonego".

Już tylko miesiąc pozostał, by stać się jednym z fundatorów nowego filmu, młodego polskiego filmowca Tomasza Szafrańskiego, reżysera takich seriali jak "Nowa" i "Naznaczony", zdobywcy nagród na wielu festiwalach i po prostu artysty o dużym talencie. Każdy was może być fundatorem - producentem tego obrazu, opartego o powieść Edmunda Nizurskiego "Klub włóczykijów". Film powstanie bowiem wtedy, gdy wesprzecie jego produkcję na stronie crowfundingowej polakpotrafi.pl. Zapowiada się pięknie, co możecie zobaczyć na zabawnym trailerze ze Zbigniewem Zamachowskim w roli głównej (poniżej).

TU WSPOMOŻESZ FILM TOMKA 

"Klub włóczykijów" zna chyba całe pokolenie dzisiejszych 50-cio i 40-latków. Wspaniała, młodzieżowa powieść Niziurskiego ukazała się w 1970 roku i aż dziw, że do dziś nikt jej nie zekranizował. Zrobić chce to właśnie Tomek Szafrański, urodzony w Bydgoszczy reżyser i scenarzysta, tłumacz podręczników o scenopisarstwie. Ukończył Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Już jego pierwsze, studenckie filmy zyskały duży sukces. W "Diable" zagrał m.in. Andrzej Grabowski. Tomek na koncie ma kilkanaście międzynarodowych nagród, m.in. Slamdance Festival w USA, festiwalu w Gdyni i MFF Tofifest. Jest też laureatem nagrody Flisak Tofifest, dwukrotnym laureatem polskiej edycji konkursu Hartley-Merrill - Specjalnej Nagrody HBO za scenariusz oraz Nagrody Specjalnej Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej za scenariusz "Derby" (2008). Debiutował w kinie filmem "OD PEŁNI DO PEŁNI". 

Tomek Szafrański na planie
Tomek nie czeka z zalożonymi rękami na pieniądze spadające z nieba. Aby pokazać, czym może być "Klub włóczykijów" w industrialnych wnętrzach Muzeum Odlewnictwa w Nowych Gliwicach nakręcił trailer filmu. W rolach głównych Zbigniew Zamachowski, Wojciech Mecwaldowski i Bogdan Kalus, którzy zgodzili się także zagrać w filmie.Zgodnie z regulaminem strony polakpotrafi.pl projekt zostanie ufundowany jeśli do 1 sierpnia otrzyma co najmniej 20000 zł wsparcia. Realizację filmu wsparły już finansowo: Instytucja Filmowa Silesia Film, Samorząd Gminy Pułtusk oraz Miasto Gliwice, a także ponad 30 prywatnych donatorów (na stronie polakpotrafi.pl). Premiera filmu zaplanowana jest na czerwiec 2015 roku.

Istnieje 10 rodzajów wpłat: od 5 zł do 6000 zł, a każda a nich wiąże się z innymi nagrodami/korzyściami dla fundatora. Wspierając film dużą sumą, otrzymasz między innymi logo swojej firmy na wszystkich materiałach promocyjnych i w napisach końcowych, zaproszenie na plan filmu i inne upominki. Producent wykonawczy obrazu - Domino Film - ma na koncie udane projekty, w tym głośne w świecie obrazy Lecha Majewskiego "Młyn i Krzyż" i "Psie Pole". Firma jest członkiem Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych.

Fabuła "Klubu włóczykijów" opowiada o trzynastoletnim Kornelu (Franek Dziduch), który wraz ze swoim zwariowanym stryjem Dionizym (Bogdan Kalus) i paroma przyjaciółmi wyrusza na poszukiwanie owianego tajemnicą skarbu, ukrytego w czasie wojny przez dziadka Kornela, Hieronima. Ich tropem podąża para przestępców, Wieńczysław Nieszczególny (Wojciech Mecwaldowski) i doktor Bogumił Kadryl (Zbigniew Zamachowski), którzy nie cofną się przed niczym by położyć ręce na skarbie. Rozpoczyna się niezwykła podróż, pełna humoru i nieoczekiwanych zwrotów akcji.

Polecamy Tomka, warto wspierać działania tego utalentowanego, polskiego filmowca.