Dwie premiery filmów z Bydgoszczy

Obrodziło filmami z Kujaw i Pomorza w ostatnich dniach. Doczekaliśmy się ukończenia "Głodu" Mariki Krajniewskiej, a w tym tygodniu premiery kolejnych dwóch, bydgoskich produkcji.

"Azyl"
Obydwie premiery będą miały miejsce w Kinie Orzeł w MCK Bydgoszcz.

Dzisiaj, o 18.00 odbędzie się premiera filmu "Azyl" w reżyserii Macieja Jasińskiego i Jarosława Piskozuba z Bydgoskiej Kroniki Filmowej działającej przy MCK. Film opowiada o młodym mężczyźnie po traumatycznych przejściach, który zostaje odrzucony przez otoczenie i nie potrafi odnaleźć spokoju. Bohater postanawia uciec od cywilizacji. Czy tytułowym "Azylem" okaże się las? Młodzi reżyserzy - Jasiński i Piskozub - byli już wielokrotnie nagradzani w kraju i zagranicą za dwa dokumentalne krótkie metraże „Czarna niedziela” i „List z rzeki”. „Azyl” jest ich pierwszą, wspólną fabułą. W roli głównej występuje Jakub Herold.


 

W niedzielę w Orle premiera filmu “17.03 czyli godzina szczerości Michała Joachimowskiego” To film dokumentalny opowiadający historię Michała Teodora Joachimowskiego, bydgoszczanina, sportowca, byłego rekordzisty świata w trójskoku,  polityka, laureata medalu Kalos Kagathos, a przede wszystkim męża, ojca i dziadka. Jest to film pełen wspomnień, emocji i humoru. O rozstaniach i powrotach, sukcesach i porażkach, sporcie kiedyś i dziś, poza bohaterem, opowiadają żona, rodzina, przyjaciele i współpracownicy. Film powstawał przy współpracy La Rouge Productions i Telewizji Bydgoszcz.

 

Azyl: 14.01.2015 r. (środa) - godzina 18.00 - Kino Orzeł (MCK, ul. Marcinkowskiego 12-14)
17.03 czyli godzina szczerości Michała Joachimowskiego 18.01.2015, niedziela, godz. 18.00