Film Bydgoszczanki na prestiżowym festiwalu we Francji


Bydgoszczanka Karolina Specht startuje w konkursie głównym jednego z największych na świecie festiwali krótkiego metrażu w Clermond-FerrandWe Francji pokazany zostanie jej film animowany "Nieprawdopodobnie elastyczny człowiek", który startował w konkursie Lokalizacje Tofifest 2014.


"Nieprawdopodobnie elastyczny człowiek" (An Incredibly Elastic Man) to historia człowieka, który urodził się bez własnego kształtu. Poddawany ciągłym deformacjom i wtłaczaniu w cudze formy zaczyna się buntować. Czy można żyć zupełnie niezależnie od innych i w oderwaniu od rzeczywistości? Kto i co decyduje o tym, jacy ostatecznie jesteśmy? Kim pani jest pani Specht? 

Karolina urodziła się w 1991 w Bydgoszczy. Jest studentką specjalności "Film Animowany i Efekty Specjalne" na Wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej PWSFTviT w Łodzi. Mimo młodego wieku otrzymała już Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia dla studentów uczelni artystycznych.

Nagrody, nagrody

Startujący we Francji film zdobył nagrody Międzynarodowego Festiwalu Animacji "Fest Anca" na Słowacji (Nagroda dla najlepszego filmu szkolnego), Festiwalu Filmów Szkoły Filmowej w Łodzi "Łodzią po Wiśle" (Nagroda dla najlepszej etiudy animowanej) i OFAFA w Krakowie (Nagroda Specjalna w kategorii filmu studenckiego za szczególne walory artystyczne). Teraz trzymamy kciuki za sukces we Francji.

W Clermont-Ferrand zobaczymy jeszcze jeden polski film animowany znany z Tofifest. W konkursie filmów francuskich startuje francusko-polska koprodukcja „Niebieski pokój” Tomasza Siwińskiego. Nagradzana na świecie animacja Siwińskiego to przejmujący portret mężczyzny uwięzionego w tytułowym niebieskim pokoju. Producentami filmu są Sacrebleu Productions oraz Se-ma-for.