Aktorka z "Bogów" w filmie o ratownikach medycznych

Magda Czerwińska, która zagrała postać żony prof. Religi w głośnym filmie "Bogowie" wystąpi w głównej roli w filmie o ratownikach medycznych. Krótkometrażowy "Spitsbergen" reżyseruje nagradzany w Seattle, Kazaniu, Gdyni czy Koszalinie Michał Szcześniak. 
Czerwińska w "Spitsbergenie" (oficjalny facebook)
Zdjęcia do filmu produkowanego przez Studio Munka i firmę KuMa! dobiegły już końca. Magdalena Czerwińska ("Bogowie", "Wojna Polsko-Ruska", "Daas") gra Magdę, ratowniczkę medyczną. Film obejmuje jeden dzień z życia dziewczyny, która przeżywa ciężki czas po samobójczej śmierci najbliższej osoby. Dzięki przyjaźni z Jackiem, swoim współpracownikiem, uświadamia sobie, że świat się jednak nie skończył. Prócz Czerwińskiej filmie zobaczymy Izabelę Kunę i Mariana Dziędziela. Michał Szcześniak jest reżyserem nagradzanego na licznych festiwalach dokumentu „Punkt wyjścia”. „Spitsbergen” powstaje w ramach programu „30 Minut”. Autorem zdjęć jest Bartosz Piotrowski.
Co ciekawe Szcześniak nie studiuje na szkole filmowej. Jest studentem socjologii na Wydziale Ekonomicznym SGGW i absolwentem Szkoły Grafiki i Ilustracji w Warszawie.

To trzecia w ostatnich miesiącach, główna rola Magdy Czerwińskiej, wywodzącej się z Torunia laureatki nagrody Flisak Tofifest. Dwie role wykreowała w filmach niezależnych o... tej samej nazwie. "Matka" Łukasza Ostalskiego (short) i "Matka" Lee Mackintosha Jonesa. Warto dodać, że w "Spitsbergenie" pojawi się też dwóch innych aktorów związanych z Toruniem - Marek Kossakowski i Radosław Smużny.

Magdę ostatnio widzieliśmy także jako dziennikarkę w "Pod mocnym aniołem" Wojtka Smarzowskiego oraz serialach - "Komisarz Alex", "Ziarno prawdy" i "Przypadki Cezarego P.". Magda była trzykrotnie nominowana do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego.

Komentarze