Biały królik, czerwony balonik, różowa pantera. Wraca Projekt "Filmogranie" (Tofifest)

Tak się dzieje na Filmograniu podczas Tofifest
Wracają najfajniejsze warsztaty filmowe dla dzieci! W poniedziałek 9 maja w Domu Kultury! na Bydgoskim Przedmieściu w Toruniu ruszają warsztaty i pokazy pod wspólną nazwą "Biały królik, czerwony balonik, różowa pantera" oraz "Ucho-oko kino dźwięku". Przypomniała o tym nasza
zaprzyjaźniona dziennikarka Iwona Muszytowska-Rzeszotek z Polskiego Radia PIK.

Bywalców Tofifest na Filmogranie zapraszać nie trzeba. Co roku podczas naszego festiwalu miejsca na tych wyjątkowych warsztatach zajęte są na wiele tygodni wcześniej. Uczestników warsztatów w Domu Kultury! na pewno nie zabraknie.

Letnie warsztaty filmowe to cykliczne spotkania organizowane w ramach projektu "Filmogranie", który realizowany jest podczas festiwalu Tofifest od ośmiu lat.

"Tym razem dzięki finansowemu wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego uda się zrobić znacznie więcej" - podkreślała podczas rozmowy z Iwoną Muszytowską-Rzeszotek - koordynatorka Filmogrania Katarzyna Kombi Jankowska.

"Biały królik, czerwony balonik, różowa pantera" nie ograniczą się jedynie do warsztatu. Będą też specjalne mikropokazy filmowe dla najmłodszych. "Podczas seansów wspólnie prześledzimy filmografię pod kątem kolorów, form, zapachów, dźwięków i osobliwych przygód dziecięcych bohaterów, a wyniki śledztwa znajdą wyraz w serii twórczych akcji" - mówi Kombi. 

Kto-Kiedy-Gdzie-Za ile?
Prowadzenie warsztatów: Sandra Wilczyńska 
Data: 9, 16, 23, 30 maja 2016, godz. 15:00 
Miejsce: Domkultury!, Toruń, ul. Sienkiewicza 11/2 
Wstęp wolny! 
Więcej informacji: sztukacieszuka@gmail.com 

Poniżej, pod plakatem, obejrzyjcie sobie filmy Filmogrania jakie powstały podczas ostatnich edycji festiwalu filmowego Tofifest 

plakat nadchodzących warsztatów

Filmogranie na Tofifest 2015: "Śniadanie na Księżycu, Kosmiczna Dystopia 2033" (czyli science-fiction)

   

Filmogranie na Tofifest 2014: "W samo południe" (czyli western)

 

Filmogranie na Tofifest 2013 "Garbate wąsy" (czyli kryminał)

   

Filmogranie na Tofifest 2011 "Pączek i potwory z magmy" (czyli horror)

   


Reportaż z Filmogrania na Tofifest by TofiTV

 Komentarze