Mamy trailery "Powidoków" Wajdy i "Zaćmy" Bugajskiego!

"Powidoki"

Mamy dla was trailery nowych filmów Andrzeja Wajdy i Ryszarda Bugajskiego. Kilka dni temu pisaliśmy, że te najnowsze dzieła obu mistrzów, będą miały światowe premiery na kanadyjskim festiwalu w Toronto. To jeden z 10 najbardziej prestiżowych festiwali świata. Czas obejrzeć trailery.


"Powidoki" 

Wielki polski reżyser Andrzej Wajda powraca w tym namiętnym filmie biograficznym o awangardowym artyście Władysławie Strzemińskim, "wspaniale zagranym przez polski superstar Bogusław Linda" - dodaje autor wpisu w katalogu Toronto IFF. Więcej o filmie i jego bohaterze, niesamowitym człowieku i artyście, dowiecie się TUTAJ


Film wywołał jesienią ubiegłego roku aferę, gdy podczas konferencji na planie Bogusław Linda powiedział, że "Łódź to miasto meneli". Linda to laureat Złotego Anioła Tofifest za niepokorność twórczą w 2011 roku. Trailer filmu festiwal umieścił na swoim profilu YouTube:"Zaćma" 

Film, który wywoła zapewne ostre dyskusje i awanturę o przeszłość. Bugajski opowiada w nim bowiem historię nawrócenia na katolicyzm Julii Brystygierowej. Zwana "Krwawą Luną" funkcjonariuszka stalinowskiej bezpieki zasłynęła okrutnym sadyzmem wobec więźniów.


Reżyser głośnego "Przesłuchania" mówiącego o... przemocy stalinowskiej bezpieki, tym razem patrzy na świat z drugiej strony barykady. W filmie zobaczymy m.in. Janusza Gajosa, także laureata Złotego Anioła Tofifest za niepokorność twórczą."Maria Curie" 

W Toronto zadebiutuje też film o Marii Skłodowskiej - Curie w reżyserii Marie Noëlle. W roli głównej wystąpi Karolina Gruszka. Jako Alberta Einsteina zobaczymy laureata Flisaka Tofifest, Piotra Głowackiego, a jako Emile Amagat'a — zagorzałego przeciwnika Marii - ujrzymy Daniela Olbrychskiego (laureata Złotego Anioła Tofifest za całokształt twórczości).Komentarze