Waglewski, Rusowicz, Tulia w orkiestrze Steve Nasha. Taki będzie koncert otwarcia Tofifest 2018

koncert otwarcia Tofifest 2018

16. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego TOFIFEST rozpocznie się z przytupem koncertem wyjątkowej „orkiestry”. Mistrz świata DJ’ów Steve Nash poprowadzi swoją Film Orchestra, do której zaproszono ikonę polskiej muzyki Wojciecha Waglewskiego, laureatkę Fryderyka Anię Rusowicz i zdobywający przebojem serca fanów zespół Tulia. Ruszyła sprzedaż biletów na to wyjątkowe wydarzenie.


Steve Nash & Film Orchestra, zagra pod wodzą trzykrotnego mistrza świata Dj’ów – turntablistów, pianisty i producenta muzycznego Steve Nasha. Jego znakiem rozpoznawczym jest przełamywanie muzycznych standardów i nietypowe łączenie gatunków, za co uhonorowano go m.in. m.in. Nagrodą Mateusza Trójki 2017. Nie ma lepszego lidera dla „tofifestowej” orkiestry, bo toruński festiwal od lat, konsekwentnie przełamuje zastane granice i nazywany jest „festiwalem niepokornym”. Na stronie festiwalu pod adresem tofifest.pl ruszyła sprzedaż biletów na ten koncert.

Niezwykłe aranżacje, które zabrzmią podczas Gali Otwarcia, odkryją na nowo świat muzyki filmowej Tofifest w nowym, niepokornym brzemieniu. Steve Nash „spotka się” na scenie z wybitnym kompozytorem i producentem oraz liderem kultowej grupy Voo Voo Wojciechem Waglewskim, eksperymentującą kompozytorką, zakochaną w latach 60. i 70. Anną Rusowicz i czterema dziewczynami z zespołu Tulia.Tulia to najnowsze objawienie polskiej sceny muzycznej. Laureatki Konkursu Premier w Opolu, podbijające serca słuchaczy folkowymi wykonaniami utworów Depeche Mode „Enjoy the Silence” i Dawida Podsiadły „Nieznajomy”. Ten drugi utwór do tej pory na YouTubie obejrzało już 6 mln ludzi.

Podczas koncertu usłyszymy między innymi znane z nagrodzonej w Cannes „Zimnej wojny” Pawła Pawlikowskiego „Dwa serduszka” (wykonywane w filmie przez Joannę Kulig). W programie koncertu znalazł się też wykonywana przez Annę Rusowicz i Mitch & Mitch piosenka „W co mam wierzyć” ze „Sztuki kochania” Marii Sadowskiej. 

I tak jak trudno wyobrazić sobie koncert muzyki filmowej bez obrazów, które na toruńskiej scenie będą towarzyszyć wykonawcom i muzykom w specjalnie przygotowanych na tę okazję wizualizacjach.Każdy z tych artystów w autorskich aranżacjach przypomni nam, że muzyka filmowa nie ma nic wspólnego z nudnym, ilustracyjnym tłem do wydarzeń filmowych, a utwory, które usłyszymy, znajdą nowe brzmienie i tak jak cały festiwal staną się przepustką do radości i jednocześnie refleksji, czyli dwóch największych wartości TOFIFESTU.

- - -
Zapraszamy na koncert Steve Nash & Film Orchestra, 20 października 2018 r., o godz. 19.00, Centrum Koncertowo-Kongresowe Jordanki w Toruniu. 
Bilety do nabycia na stronie www.tofifest.pl.