Zdobywczyni Flisaka Tofifest kandydatką do "OSCARA dla MŁODYCH"


Magda odbiera FLISAKA od Prezydenta Torunia
Laureatka tegorocznej nagrody Flisaka TOFIFEST Magdalena Czerwińska została nominowana do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego 2009.

Otrzymują ją najlepsi młodzi polscy aktorzy. Możemy pomóc Magdzie głosując na nią w rankingu internetowym. Nagrodę specjalną otrzyma inny torunianin - Bogusław Linda.
"Cybulski" to najbardziej prestiżowa nagroda młodego kina w kraju. Kapituła Nagrody przyznała nominacje twórcom najciekawszych kreacji filmowych mijającego roku. Zwycięzcę wyłoni Jury złożone z wielkich osobowości polskiego filmu i świata kultury. Nominacje zostały oficjalnie ogłoszone na dzisiejszej konferencji prasowej w Warszawie. W konferencji wzięli udział nominowani aktorzy, pomysłodawczyni Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego, Wiesława Czapińska oraz prezes organizującej ten plebiscyt Fundacji KINO Jacek Cegiełka.
ALE! Co ważne dla wszystkich wielbicieli talentu Magdaleny Czerwińskiej, obok nagrody przyznawanej przez jury swoją własną Nagrodę przyznaje też publiczność. Widzowie mogą oddawać głosy na stronie www.NagrodaCybulskiego.pl. Plebiscyt trwa do 30 listopada.
TOFIFEST namawia więc - cały TORUŃ głosuje na Magdę!
Czerwińska była w tym roku jednym z najważniejszych gości toruńskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego TOFIFEST. Z rąk fundatora nagrody, prezydenta miasta Michała Zaleskiego otrzymała FLISAKA TOFIFEST, najstarsze polskie filmowe wyróżnienie regionalne, przyznawane najciekawszym i wyróżniającym się na polskiej i europejskiej scenie filmowej twórcom związanym z Kujawami i Pomorzem. "Magda jest naprawdę świetną aktorką, której kariera nabiera rozpędu. Świadczą o tym coraz ciekawsze role dlatego FLISAK dla niej był naturalnym wyborem. Bo warto pamiętać, że zaczynała w Toruniu i Toruń może już być z niej dumny" - mówi dyrektorka Tofifest, Kafka Jaworska.

Czerwińska zabłysnęła ostatnio rolami w "Pokoju szybkich randek/Demakijaż" Anny Maliszewskiej [w konkursie Tofifest 2008] i "Wojnie Polsko - Ruskiej" Xawerego Żuławskiego [wyróżnienie za reżyserię na Tofifest'09 i FPFF w Gdyni'09]. Grała też w
"Trzecim oficerze" czy "Dublerach". Swój talent kształtowała w toruńskim, legendarnym Studio P w MDK na Przedzamczu. Jest absolwentką V Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu oraz krakowskiej PWST. Wraz ze znaną z ekranu Joanną Koroniewską i gościem specjalnym inicjatywy FOCUS TOFIFEST [2006] Piotrem Głowackim grała też w toruńskim "Spiętym Teatrze Spinaczy". Znana jest tez ze znakomitych ról teatralnych w Teatrze Buffo czy Teatrze Telewizji.

Tegoroczna edycja Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego będzie miała wyjątkowy charakter - obchodzi bowiem swoje 40  urodziny. Organizator Nagrody, Fundacja KINO, oraz Telewizja Kino Polska postanowili wręczyć w tym roku Nagrody Specjalne wybitnym aktorom, którzy w czasach PRL-u nie mogli być uhonorowani Nagrodą im. Zbyszka Cybulskiego z powodów politycznych.

Organizatorzy wybrali kilka osób, które otrzymają wyjątkowe Nagrody Cybulskiego. Wśród nich znajdą Joanna Szczepkowska, Andrzej Seweryn oraz wywodzący się z Torunia znany aktor Bogusław Linda. "Nie od razu mógł zaprezentować swój talent kinowej publiczności, bo pierwsze filmy z jego udziałem trafiały na półki. Dziś należy do czołówki polskiego aktorstwa filmowego i teatralnego" - uzasadniają organizatorzy.

Laureatów Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego 2009 oraz Nagrody Publiczności poznamy w poniedziałek 7 grudnia br. podczas uroczystości wręczenia Nagród w Warszawie.

TOFIFEST NAMAWIA - GŁOSUJ NA MAGDĘ! NAGRODA CYBULSKIEGO 2009.
WYSTARCZY KLIKNĄĆ: ODDAJĘ SWÓJ GŁOS NA MAGDALENĘ CZERWIŃSKĄ