PODRÓŻE KULINARNE PAWŁA JAWORSKIEGO już w sieci.

Trochę potrwało zanim "Podróże kulinarne Pawła Jaworskiego" zrealizowane już jakiś czas temu, zawędrowały do sieci. Wspólne dzieło performera-satyryka z Torunia oraz grupy filmowej Next Level to kawałek niezłej zabawy w absurdalnych tonacjach.


Niewprawne oko natychmiast porówna "Podróże" do skeczów Monthy Pythona, ale jak podkreśla Jaworski słynni Pythoni nigdy nie byli jego wzorcem. Te filmowe skecze swoje źródła mają w działalności kolektywu satyryków Kompania M3, który na przełomie wieków, był jedną z najciekawszych grup satyrycznych w kraju. Efektem pracy M3 [mocno zresztą absurdalnej pracy] jest pełnometrażowa komedia o Krzyżakach "1409 - afera na zamku Bartenstein" z Janem Machulskim, Joanną Brodzik i Borysem Szycem oraz blisko 1000 skeczy radiowych emitowanych m.in w Trójce.

"Podróże" twórczo kontynuują ten nurt prezentując typowy dla Pawła Jaworskiego humor, mocno atakujący odbiorcę ostrymi jak brzytwa skojarzeniami, słowno - pojęciową żonglerką i ukryta nutą kpiny z codzienności. Wszystkie cztery dotychczas nakręcone części możecie obejrzeć na Youtube. Na naszym blogu prezentujemy tę, w której gościnnie zagrał inny członek zespołu M3 - Michał Naleśniak. Zresztą to nasza ulubiona część :)

Miłego gotowania, ej sorry - oglądania.

A tu po kolei wszystkie pozostałe części: