Nowe szaleństwa w filmie w Toruniu!

Tajne służby informacyjne Tofifestu grzebią dla was w tajemnicach filmowego światka. I znajdują różne wieści o filmowych szaleństwach w Toruniu i Bydgoszczy.

Marcin Gładych [na... hmmm... zdjęciu obok], toruński fotografik, artysta i reżyser znowu wrócił na plan. Tym razem rusza z serialem kryminalnym z mocną dawką absurdu w tle. Przynajmniej takie mamy informacje. "Napisałem i reżyseruję dwa odcinki. Trzeci napisał Grzegorz Giedrys. I najpewniej ktoś inny będzie reżyserował" - mówi blogodziennikarzom Tofifestu Gładych. "Docelowo chcemy aby powstało 10-12 odcinków, w różnym stylu" - dodaje. Zapowiada też ciekawy moty przewodni - z poprzedniego odcinka za każdym razem do następnego przechodzi jeden bohater. W nim gra swoją historię, i przekazuje innego bohatera do kolejnego odcinka. W ten sposób powstaje swoista sztafeta. "Zachęcamy znajomych do pisania kolejnych scenariuszy" - mówi Gładych. Jeżeli chcecie skontaktować się z reżyserem i twórcą idei służymy pośrednictwem, wyślijcie do nas swój adres email na: press@festivaltoffi.pl, a my już przekażemy twórcy Wasz kontakt.
Przy okazji prośba do dziennikarzy śledzących bloga i nasz Facebook - rozpropagujcie prośbę Marcina. niech serial powstaje!


Druga wieść jaką wydobyliśmy to najnowsza odsłona DKF JAZDA. Mocno szokująca.
Już 28 stycznia odbędzie się projekcja filmu "SZABAS W WIETNAMIE", czyli międzykulturowy szok na skrzyżowaniu tradycji ortodoksyjnego judaizmu i dalekowschodniej tradycji polityczno-religijnej Wietnamu. Czy idealistyczna wizja utworzenia gminy żydowskiej w południowo-wschodniej Azji ma rację bytu? a jeśli tak to jakie to nastręcza trudności? Na te jak i inne pytania które pojawią się podczas projekcji filmu postarają się odpowiedzieć zaproszeni goście. Już dziś serdecznie zapraszamy do Kina Centrum w CSW w Toruniu.