Roma Gąsiorowska w "Sali samobójców"

Nowy rok przyniesie kontynuację zdjęć do "Sali samobójców" w reżyserii Jana Komasy. Jedną z głównych ról w filmie gra bydgoszczanka Roma Gąsiorowska oraz zdobywczyni wyróżnienia aktorskiego Tofifest 2007 Anna Kulesza. Film ma w nowatorski, odważny sposób podejmować tematykę fenomenu i zagrożeń Internetu.
"Sala samobójców" jest pełnometrażowym debiutem Jana Komasy, współtwórcy głośnej "Ody do radości". W filmie pokazany zostanie także świat wirtualny, wygenerowany przy użyciu najnowszej technologii 3D.
Film ma przełamywać bariery gatunkowe. Scenariusz zainspirowany został fenomenem społeczności internetowych takich jak "Second Life". Komasa zainteresował się teamtem gdy dowiedział się o zjawisku zwanym "hikikomori". Polega ono na tym, że tysiące młodych Japończyków  zamyka się w pokojach i odcina od życia, by zacząć "żyć" w  wirtualnej rzeczywistości.
"Sala samobójców" to filmowa historia Dominika - licealisty, syna skoncentrowanych na karierze rodziców, który po kolejnym upokorzeniu ze strony kolegów przestaje chodzić do szkoły i zatapia się w wirtualnym świecie. Tam poznaje dziewczynę, niedoszłą samobójczynię. Ona wprowadza go do tytułowej "Sali samobójców" - wirtualnego miejsca skupiającego ludzi którym tak jak Dominikowi, odechciało się żyć albo przynajmniej taką przyjmują pozę.

Autorem zdjęć do "Sali..." jest Radek Ładczuk, który podobnie, jak Komasa debiutuje w pełnym metrażu. Ładczuk realizował zdjęcia m.in. do nagrodzonego II nagrodą Tofifest 2005 "Melodramatu" Filipa Marczewskiego oraz etiudy bydgoszczanina Tomka Matuszczaka - "Dwie stówy z montażem", a także do filmów innych bydgoszczan: Macieja Cuske ["Antykwariat", "Kuracja" "Na niebie na ziemi"] i Marcina Sautera ["Na północ od Kalabrii"].

Producentem filmu jest Studio Filmowe Kadr przy koprodukcyjnym udziale Studia Produkcyjnego ORKA.
Reportaż z planu filmu: