W Bydgoszczy dają KLAPSA!

To nam się podoba. Najmłodsi walczą o to by u nas powstawały nowe filmy! W Bydgoszczy rusza konkurs II edycji Przeglądu Filmów Amatorskich KLAPS. Skoro bydgoszczanie już o tym wiedzą, to my zapraszamy też uczniów szkół średnich z Torunia i Włocławka - zarejestrujcie się w "Klapsie" i zróbcie film. Macie czas na rejestrację do 22 lutego. Blog Tofifest napewno o Was i waszych filmach napisze.
Czym jest KLAPS? To konkurs artystyczny skierowany do młodzieży w wieku od 15 do 24 lat. Rejestracja uczestników prowadzona jest do 22 lutego. Do tego dnia macie czas na podjęcie decyzji o wzięciu udziału w konkursie i zapisaniu się. 19 marca mija termin nadsyłania prac konkursowych w kategoriach: film fabularny, reportaż i animacja. Regulamin konkursu i możliwość rejestracji na stronie konkursu www.kfaklaps.pl
To najkrócej o samym KLAPSIE.
Po przesłaniu gotowych już filmów do biura festiwalu, prace zostaną sprawdzone przez Komisję Kwalifikacyjną, a o wyniku jej pracy uczestnicy będą poinformowani droga elektroniczną. Filmy ocenia profesjonalne jury. Laureatów konkursu poznaje się podczas Gali Finałowej, która odbędzie się w Bydgoszczy w kwietniu.

A tak opowiadał Gazecie Wyborczej o KLAPSIE Łukasz Pyskirz ekipy organizacyjnej: "Chcielibyśmy, żeby ten konkurs stał się symbolem naszej szkoły, żeby VI LO kojarzyło się w kraju z jakimś ciekawym młodzieżowym przedsięwzięciem. Liczymy, że z roku na rok przegląd przyciągać będzie coraz więcej młodych twórców. Mamy nadzieję, że skusi ich możliwość konfrontacji z doświadczonymi filmowcami, jurorami konkursu, że będą chcieli sprawdzić swoje umiejętności, podejrzeć prace innych młodych filmowców, poznać ludzi o podobnych zainteresowaniach. U nas nabiorą doświadczenia i wrócą do domu z wskazówkami, które pomogą im dalej rozwijać swoją pasję".
Brzmi super. Gala finałowa odbędzie się w kwietniu w kinoteatrze Adria. Będzie można wtedy obejrzeć dziewięć najlepszych filmów, po trzy nagrodzone prace z każdej kategorii konkursowej. Trudno o lepsze wieści - przyszłość filmu w regionie nie jest zagrożona. Brawo młodzi bydgoszczanie!