Aborcja, seks, bezprawie - kobiecy DKF JAZDA 11 marca.

Niejako w związku z Dniem Kobiet i tradycyjną już ,,Manifą” toruńską wraz z organizatorami i organizatorkami tego wydarzenia DKF Jazda w kinie centrum CSW spróbuje zastanowić się nad kondycją i położeniem prawnym kobiet w Polsce. Przyczynkiem do dyskusji nad tegorocznymi hasłami ,,Manify” będą 2 współczesne filmy dokumentalne: "Przełamując ciszę” oraz "Podziemne miasto kobiet”. Mamy nadzieję, że dyskusja przyciągnie jak najwięcej osób, którym prawa kobiet, aborcja czy tak popularne zagadnienie jak "równość płci” nie jest obce.
"Przełamując ciszę" to dokument Ewy Pytki. Prezentuje historie kobiet napisane przez życie i opowiedziane przez nie same. Film mówi o łamaniu praw kobiet w poszczególnych krajach Europy Środkowej i Wschodniej i wyraźnie pokazuje tego skutki: aborcję, ciąże nastolatek, epidemię HIV/AIDS.

Drugi film to głośne "Podziemne miasto kobiet" Anny Zdrojewskiej  i Claudii Snochowskiej - Gonzales. To obraz polskiej rzeczywistości, w której ustawa antyaborcyjna funkcjonuje tylko na papierze. Osiem kobiet, które dokonały nielegalnej aborcji, zdecydowało się na pierwszą w Polsce publiczną opowieść o swoim doświadczeniu.
Film gdzie się pojawi - wywołuje debaty, pozostawiające wiele pytań i kwestii ciągle otwartych. Bo tak naprawdę trudno o kompromis w sprawie aborcji. Świadczą o tym skrajnie różne opinie, w których każda z kobiet chciałaby połączenia opcji pro-live i pro-choice w jednym. Niestety problem wciąż pozostaje nie rozwiązany.

:: 11 marzec :: 2010 :: Kino Centrum :: CSW Toruń :: 19:30 :: wstęp wolny ::