Torunianin kręci "Blondynkę".

Kto mógł się spodziewać, że standardowe, zadane ot tak, pytanie: "A co tam na planach?" przyniesie zaskakującą odpowiedź. Okazało się, że torunianin Mathias Kukielski [na zdjęciu] jest współautorem zdjęć do najnowszego polskiego serialu "Blondynka"!
Właśnie w marcu na ekrany TVP1 wszedł serial "Blondynka". Autorem scenariusza jest Andrzej Mularczyk (m.in. „Sami swoi”, „Droga”, „Nie ma mocnych”, „Kochaj albo rzuć”, „Dom”). Serial reżyseruje Mirosław Gronowski. W serialu obok Julii Pietruchy występują m.in. Paweł Deląg, Michał Lesień, Bartosz Opania, Andrzej Grabowski i Hanna Śleszyńska.
"Praca na planie była fantastyczna" -zdradza blogowi Tofifest Kukielski.
A o czym jest sam serial? Tytułowa blondynka, to Sylwia Kubus [w tej roli Julia Pietrucha na zdjęciu obok], ma niewiele ponad 25 lat, jest lekarzem weterynarii. Rzuca pracę w Warszawie i przenosi sie na podlaską wieś Majaki. W Majakach znajduje coś znacznie więcej niż tylko wytchnienie od miejskiego życia. Historia poszukiwania samej siebie przez Sylwię jest osią dramaturgiczną serialu.

Chociaż z Warszawy uciekała buntując się przeciw światu, w którym karty rozdają cyniczni karierowicze, w Majakach spotyka świat podobny. Walczy z miejscową mafią celników, prokuratorem, wójtem i lokalnym potentatem finansowym. Swoją energią kruszy ustalony porządek wsi.