Bydgoszczanin reżyseruje serial "NOWA"

Tomek Szafrański, zdobywca Flisaka Tofifest za rok 2006 jest reżyserem najnowszego serialu TVP - "Nowa" z torunianką Małgorzatą Kożuchowską w roli głównej. Filmy Szafrańskiego były systematycznie promowane przez Tofifest w kraju i za granicami. 


"Męski świat - kobiecy punkt widzenia" - to motto tego serialu. "Nowa" to serial o pracy policjantów, którzy rozwiązują zagadki tajemniczych morderstw, porwań i oszustw. W działaniach wspomagają ich technicy kryminalistyki, prokuratorzy i inspektorzy, a także zawodowy negocjator. Główny wątek koncentruje się wokół zmagań młodej absolwentki szkoły policyjnej w Szczytnie, Ady Mielcarz (w tej roli Justyna Schneider), z trudną rzeczywistością pracy w komendzie stołecznej policji. Ada trafia na staż do jednego z najlepszych zespołów wydziału kryminalnego kierowanego przez inspektor Paulinę Barską (Małgorzata Kożuchowska). Młoda bohaterka musi udowodnić, że pasuje do tego grona.


Reżyser Tomek Szafrański to jedno z największych objawień pierwszej dekady XXI wieku w polskim kinie niezależnym. Laureat Flisaka Tofifest i gość inicjatywy FOCUS na naszym festiwalu. Jego najnowszym dziełem jest właśnie ten kryminalny serial.

To chyba pierwszy taki przypadek, że człowiek z regionu reżyseruje pełnowymiarowy serial telewizyjny tym większy szacunek dla Tomka, który musiał nieźle nawalczyć się przy swoim [niestety niedostępnym dla widzów] debiucie pełnometrażowym [o tym jeszcze napiszemy!].W każdym razie - Tomek gratulacje!!!


Informacje o serialu znajdziecie TUTAJ

Komentarze

Prześlij komentarz