Brawo Olga! Toruń w "Skrzydlatych świniach"!

Festiwal w Gdyni właśnie się zakończył, a jednym z najgoręcej przyjętych filmów był film z udziałem torunianki Olgi Bołądź "Skrzydlate świnie". Olga, jurorka tegorocznego Tofifest, zagrała tam jedną z głównych ról. Brawo!

W filmie drugą z [trzech] głównych ról zagrał Piotr Rogucki - laureat bardzo toruńskiej nagrody im. Grzegorza Ciechowskeigo. Najciekawiej napisała o tym Stopklatka, więc oddajmy jej głos:
35. FPFF. "Skrzydlate świnie": Po prostu hit!Charyzmatyczny frontman zespołu Coma, ale też zawodowy aktor Piotr Rogucki, wcielający się w "Skrzydlatych świniach"  w jedną z głównych ról, powiedział jakiś czas temu na planie, że jego reżyser Anna Kazejak  ma naprawdę jaja. I dziś swoim brawurowym debiutem autorka krótkometrażowych, wielokrotnie nagradzanych "Kilku prostych słów"  udowadnia, że faktycznie drzemie w niej ikra, siła, jak i śmiałość.
Zrealizowała ona film, który wreszcie unosi widza na pozytywnej fali. Jest on atrakcyjny wizualnie, sprawnie nakręcony, dobrze opowiedziany i wiarygodnie zagrany. Wreszcie kino! Rzecz ma rozmach, szeroki format, barwnych bohaterów oraz historię, która wydawać by się mogła nie godna uwagi i zainteresowania, ale jednak przez swoją "egzotykę" środowiskową staje się tym bardziej atrakcyjna, a wręcz kusząca.