Antologia zwycięzców Tofifest: Rok 2007


"Hallam Foe" w reżyserii Davida Mckenzie to zdobywca Grand Prix TOFIFEST – Złotego Anioła. To nagrodzona także na Berlinale 2007 historia niebezpiecznej fascynacji erotycznej nastoletniego chłopca z domniemaną zabójczynią jego matki.
Tak opisuje go Filmweb: "Hallama trapi tajemnica śmierci jego matki. Utopiła się sama, czy ktoś jej pomógł? Pewne poszlaki jednoznacznie wskazują na jego macochę Verity. W poszukiwaniu prawdy zaczyna ją śledzić. Jednak narastające przekonanie o winie macochy łączy się z coraz silniejszą fascynacją. Między macochą i pasierbem rodzi się napięcie erotyczne. Konfrontacja może okazać się brzemienna w skutki. Hallam musi więc opuścić gniazdo rodzinne. Paradoksalnie okazuje się, że choć uciekł od źródła swoich obsesji, nie przestał szpiegować i podglądać! Jest bowiem ktoś, dla kogo warto godzinami patrzeć z okna na poddaszu..."

Film nagradzano za zdjęcia na IFF w Kopenhadze, oraz nagrodą główną BAFTA Scotland.

Jamie Bell, który dostał nagrodę Aktorską za najlepszą rolę na Tofi'07 zagrał ostatnio w głośnym "Oporze" Edmunda Zwicka z Davidem Craigiem oraz "Przygodach Tintina: Sekret Jednorożca" Stevena Spielberga.

Reżyser [na fotografii obok na planie filmu] stworzył od zwycięstwa w Toruniu trzy fabuły - dwie są obecnie w montażu: "In the Park" (2011) i "Perfect Sense" ( z Ewanem McGregorem, 2010) oraz "Spread" (2009) z Ashtonem Kutcherem.


Zwycięzca roku 2006 TUTAJ