Siedmiolatka co lubiła Lyncha - Kafka Jaworska "Czarną Perłą" Orbitoruń

Na Orbitorun.pl miłe wydarzenie - długi i szczery wywiad z Kafką Jaworską, dyrektorką Tofifestu. Otwiera on cykl "Czarna perła". Autorka rozmowy Karolina Bednarek mów tak o cyklu: "Czarna perła kojarzy się z czymś wyjątkowym, niespotykanym i pięknym – dlatego też tak nazwałam nowy cykl, w którym chcę pokazać sylwetki kobiet sukcesu, kobiet z Torunia. Na pierwszy ogień – Katarzyna Jaworska – osobowość nietuzinkowa, dyrektorka festiwalu Tofifest oraz kuratorka Kina Centrum."
Wycinki z wywiadu:

Co wciągnęło siedmiolatkę w serialu Lyncha ?

- Wówczas telewizja raczkowała,  pojawiły się pierwsze filmy „stamtąd” takie inne, pokazujące nieznany świat,  wiele osób w moim wieku miało przyklejone nosy do ekranu. A to był jeden z takich seriali, który wytwarzał magię. Ja chciałam śledzić losy głównej bohaterki, wiedzieć, co się z nią dzieje. Karzeł w czerwonym pokoju… fascynował. 

[...]

Udało Ci się poznać mnóstwo znanych osób, kto zaskoczył Cię pozytywnie?
- Często jest tak, że świat filmowy, świat artystów jest taki, że człowiek zupełnie czego innego się spodziewa a  co innego dostaje. Jeśli się oczekuje ludzi zarozumiałych, a spotyka skromnych, to jest się bardzo mile zaskoczonym. W tym roku taką osobą okazała się Julia Jentsch – była taka radosna, wesoła, miła i tak niepozorna, że jej nie poznałam, kiedy przyjechała. Dziewczyna to tańca i do różańca. Przyjechała do Torunia gwiazda, która stała się człowiekiem strasznie bliskim. Dużo rozmawiałyśmy. Rzadziej zdarza się to z polskimi gwiazdami. Także Bogusław Linda to człowiek niezwykle otwarty, no i Janusz Gajos, maestro polskiego kina, odbyłam z nim wiele bardzo interesujących, życiowych rozważań filmowych, rozmów.