"Reszta jest milczeniem" - pierwsze zdjęcia!

Zapowiadaliśmy kilka dni temu nowy film Pawła Hejbudzkiego "Reszta jest milczeniem". Bloggerzy Tofifestu mają jednak odpowiednie wtyki. Obejrzeliśmy pierwszą, dziesięciominutową wersję - zapowiedź filmu. I jesteśmy pod wrażeniem!

Długa sekwencja wyroku antykomunistycznej partyzantki, wykonywanego w lesie na jednym ze zdrajców to popis umiejętności młodego reżysera i aktorów z Torunia - Radka Garncarka i Radka Smużnego. Bardzo dobre prowadzenie kamery, świetny klimat i muzyka Grzegorza Hinczewskiego. Jak skromnie mówił blogowi Tofifest Hejbudzki dla niego to tylko zapowiedź filmu, ale po obejrzeniu jasno można powiedzieć że wystarczy by utrzymała taką formę a będziemy mieli świetne kino. 
Ważne, że oparł się dobrym materiale literackim. Film osnuty jest bowiem na opowiadaniu Tadeusza Różewicza "Do piachu", kontrowersyjnym, budzącym skrajne emocje. To drugi przypadek, gdy reżyser z Torunia przenosi na ekran polską prozę. Z powodzeniem robił to kilka lat temu Waldemar Grzesik, laureat Flisaka Tofifest 2008, który zekranizował dwa opowiadania Marka Hłaski w swoich wielokrotnie nagradzanych filmach "Brat czeka na końcu drogi" i "Najświętsze słowa naszego życia". w obu pojawili się dodajmy, aktorzy występujący w nowym obrazie Hejbudzkiego.

Po tak obiecującym początku czekamy na ciąg dalszy.

A poniżej seria fotek z filmu [w poprzedniej wiadomości pokazaliśmy stylizowane fotosy, te zdjęcia są zaś prawdziwymi kadrami z filmu, ale przed korektą barwną - czyli mocno nieoficjalne].


Radek Garncarek

na mokradłach
przed wyrokiem

Radek Smużny

Komentarze

 1. Jakim prawem pojawiają się tu screenshoty bez wczesniejszego uzgodnienia tego ze mną? Jestem autorem zdjęc do tego filmu i drazni mnie to, ze pokazywane są ujęcia z filmu który nie przeszedł jeszcze procesu postprodukcji i nie ma właściwych kolorów.

  OdpowiedzUsuń
 2. Drogi panie Kajetanie. Screeny zamieściliśmy w dobrej wierze aby spopularyzowac film i Waszą znakomitą pracę. jeżeli pan sobie życzy natychmiast je usuniemy, aczkolwiek to piękne zdjęcia i nawet bez obórki kolorystycznej w ostatecznej wersji - robią wrażenie! Prosimy więc o szybką decyzję - zdejmować czy zostawiać?
  Od wielu lat promujemy twórczość Pawła Hejbudzkiego, najpierw organizując premierę kinową jego "Stanu umysłu" potem "Opłaciłam Ducha Świętego". Bylibyśmy bardzo zadowoleni, gdyby również premiera "Reszta jest milczeniem" odbyła się w Toruniu. Oczywiście z pańskim udziałem.
  To co, zdejmować fotki?

  OdpowiedzUsuń
 3. no bez przesady. wyluzuj Kajetan, ktoś im dał zdjęcia. zapewne miej pretensje do reżysera;) a nie się stresujesz na jakimś forum i kreujesz zły klimat. pozdro;)

  OdpowiedzUsuń
 4. W obronie reżysera! Zdjęcia pozyskaliśmy sami z materiału poglądowego jaki otrzymaliśmy. Pozyskaliśmy je za pomocą prozaicznego urządzenia do przechwytywania screenów.
  Ale wciąż jesteśmy otwarci na sugestie - zdjąć/zostawić.
  nasz blog ma jednak charakter czysto informacyjny, promujemy działania filmowców z regionu, a Wy - po tym co widzieliśmy - nie macie się czego wstydzić. Zdjęcia i etiuda są świetne.
  Pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
 5. Niemam nic przeciwko samej publikacji, ciesze sie wręcz bardzo ze się pojawiła, mam jedynie zal ze nie zostało to skonsultowane ze mną.

  OdpowiedzUsuń
 6. no właśnie. miej pretensje kajtek do tego od kogo otrzymali te materiały jak to określili 'poglądowe';) a tak serio to nie miej pretensji tylko się ciesz ze masz prasę;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz