Blues i Kalabria w bydgoskich rękach

Bydzia TV notuje "ducha bluesa", a Marcin Sauter pokazuje premierowo "Na północ od Kalabrii". Fajnie jest!

Zaprzyjaźniona ekip filmowo - telewizyjna Bydzia TV uraczyła nas bardzo sympatycznym szkicem filmowym. Zapiski czynione kamerą przed koncertami bluesowymi w Bydgoszczy starają się oddać ducha tej niesamowitej muzyki "wydartej sercu".
Zobaczcie poniżej cały filmik.


Tymczasem Marcin Sauter, nasz mistrz dokumentu oficjalnie pokazał w kinie kultura w W-wie "Na północ od Kalabrii". Gościem premiery był Andrzej Wajda!
Pełnometrażowy debiut Sautera pokazywaliśmy w lipcu na Tofifest. Od 19 listopada film pojawia się już w kinach w Warszawie, Krakowie i Poznaniu, a później w całej Polsce.
Podczas prezentacji filmu przed projekcją mówiono o festiwalowych sukcesach „Na północ od Kalabrii": po pokazach na Krakowskim Festiwalu Filmowym polski dokument trafił jako dodatek do europejskiego czasopisma Dox Magazine. Międzynarodową premierę film Marcina Sautera miał podczas tegorocznej edycji festiwalu DOK Leipzig, gdzie został uhonorowany Nagrodą Trade Union ver.di oraz Nagrodą Jury Ekumenicznego; na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Flahertiana" w Permie otrzymał Specjalne Wyróżnienie Jury.

Komentarze