"Efekt domina" z Bydgoszczy

W nieocenionej sieci odnaleźliśmy prawie że świeżutki [sierpniowy] film stworzony w ramach Letniej Szkoły Filmu i Reportażu w Bydgoszczy.

LSFiR to zestaw warsztatów prowadzonych pod czujnym okiem fachowców: Jędrzeja Bączyka (warsztat aktorski), Krzysztofa Wintera aka SSSIXA (realizacja dźwięku na planie), Danuty Milewskiej (warsztaty scenopisarskie) oraz Remigiusza Zawadzkiego (warsztat operatorski). Celem warsztatów było stworzenie filmu krótkometrażowego, który obejrzeć możecie poniżej.


Pomysł na scenariusz do tego filmu został wybrany w drodze konkursu przez jury w składzie: Paweł Łysak (reżyser teatralny), Maciej Cuske (reżyser filmowy dokumentalista), zespół Fundacji Art-House (organizator warsztatów). Międzynarodowa ekipa, w której skład wchodzi zwycięzca oraz wyróżnieni finaliści, zrealizowała pomysł Aleksandry Kamińskiej pn. "Efekt Domina".

W rolach głównych wystąpili aktorzy Teatru Polskiego w Bydgoszczy: Magdalena Łaska i Paweł Gilewski. W epizodach zagrali między innymi bydgoscy aktorzy-amatorzy: Marika Szczepaniak, Paweł Mikuła, Jacek Puzinowski (prezes Fundacji Kultury Yakiza - nie taki już amator :)]. W rolę kelnerki wcieliła się związana z Bydgoszczą Paulina Brzozowska wokalistka, wielokrotna laureatka konkursów piosenki aktorskiej i poezji śpiewanej.

Kolejna Szkoła latem 2011, a na razie przyjrzyjmy się efektom tegorocznej.