Filmy w Browarze

Tofifest od wielu lat wspiera działania filmowe o nieszablonowym wyrazie. Dlatego z sympatią zapraszamy na przegląd filmów Jean Luc Godarda w ruinach Starego Browaru w Toruniu. Akcji poatronuje niezawodny magazyn Moment z Bydgoszczy i jego projekt "Never Seen in Bydgoszcz" oraz Instytut B61.
To pierwsza odsłona projektu Kino Bezdomne, w którym przeglądy filmowe odbywać się będą na klatkach schodowych, w mieszkaniach, bramach, parkach i gdzie tylko popadnie.
Kino Bezdomne to cykl poświęcony zanikaniu kin studyjnych w naszym regionie. Obecnie działa już tylko prężne i ciekawe Kino Centrum w CSW w Toruniu.

Przegląd Godarda, nie będzie tak nieszablonowy jak pokazy młodych filmów tego mistrza na Tofifest 2008 czy pełny jak kompleksowa retrospektywa w tym roku we Wrocławiu, ale sceneria jest ciekawa. Odbędzie się bowiem w remontowanym budynku Starego Browaru w Toruniu pośród cegieł, wielkich maszyn i innych reliktów przeszłości.

To ostatnia okazja, żeby zobaczyć mroczny budynek Starego Browaru zanim zamieni się w nowoczesny hotel. Ilość biletów na seanse ze względu na specyfikę miejsca i chęć zachowania elitarności pokazów jest ściśle ograniczona - wynosi zaledwie 20.

Następna edycja KINA BEZDOMNEGO planowana na wiosnę 2011 roku, i odbywać będzie się w bydgoskim Kinie Pomorzanin.