Olga Bołądź - bezwarunkowo kapitalna!


"Bezwarunkowo kapitalna jest za to Olga Bołądź" Onet.pl
"Świetna Olga Bołądź w roli Basi." Filmweb.pl
"Basia [...] Najmocniejsza w filmie rola Olgi Bołądź" Gazeta Wyborcza, Paweł T. Felis
"Wreszcie film o kobietach. Najbardziej podobała mi się postać Baśki, granej przez Olgę Bołądź. Od dawna w kinie nie było tak wyraźnej roli żeńskiej." supergirl2000 na forum Filmweb.pl


To chyba starczy zamiast wstępu. Skąd te zachwyty? Wczoraj na ekrany kin wszedł film "Skrzydlate świnie" Anny Kazejak-Dawid, w którym Olga gra jedną z głównych ról. 

Film ma entuzjastyczne recenzje, ale nas najbardziej cieszy, że ma je również Olga. Tym bardziej, że w tym roku uhonorowaliśmy ją Flisakiem Tofifest czyli Kujawsko-Pomorską Nagrodą Filmową fundowaną przez prezydenta Torunia.

Czas na kilka recenzji
"Jeżeli chodzi o film ‘Skrzydlate świnie’ w reżyserii Anny Kazejak, to mamy tu do czynienia z rewelacyjnym kinem rozrywkowym, zrealizowanym niezwykle świadomie, w kwestii znajomość tematu i gatunku, a na dodatek z ogromnym impetem"Katarzyna Kasperska, wp.pl
"Reżyserce i producentom szczególnie należą się słowa uznania właśnie za - tak rzadkie ostatnio w polskim kinie – udane połączenie tych dwóch cech: rozrywkowy i inteligentny." Filmweb.pl
"No proszę, a jednak się da. Można nakręcić w Polsce lekki, ale pozbawiony banału film - z polotem, ze świetnymi aktorami i kapitalnie dobraną muzyką. Można zrobić w tym kraju po prostu - nie bójmy się tego słowa - fajny film. Bezwarunkowo kapitalna jest za to Olga Bołądź." Joanna Moreno, Megafon - Onet.pl
 Co mówi reżyserka Anna Kazejak-Dawid o postaci Basi:
Bardziej skomplikowaną postacią jest Basia. Z jednej strony jest zdeterminowana, dąży do swego. Z drugiej – jest okrutna. Skrzywdzona, mści się w dużo bardziej brutalny sposób niż jej koledzy... Oskar przechodzi metamorfozę, ale Basia przeżywa większą zmianę.
To równoważnie główna bohaterka "Skrzydlatych świń". Chciałabym, aby tak to było czytane. Przyświeca temu jakaś szersza konstatacja na temat kobiet i mężczyzn. Mężczyźni "biegają za piłką", a my – "musimy wziąć sprawy we własne ręce i zawalczyć o siebie". Taka jest Baśka.


"Skrzydlate świnie" to opowieść o grupie przyjaciół z niewielkiego miasteczka pod Poznaniem, Grodziska Wielkopolskiego, których połączyła wspólna pasja: futbol, a właściwie aktywne kibicowanie piłkarskiemu klubowi. 

Łączy ich klub, dzieli sytuacja życiowa. Oskar Nowacki (lat 35) właśnie został ojcem. Wraz z bratem, Mariuszem (lat 25), sprzedaje dewocjonalia na terenie Bazyliki w Licheniu. Dziewczyna Mariusza, Basia (lat 22), towarzyszy chłopakom ze względu na miłość do kibicowania i resztki przywiązania do Mariusza, ale przede wszystkim przez fascynację Oskarem...
Trwa dobra passa Olgi

Wywodząca się z Torunia aktorka (ur. 1984), w 2007 ukończyła studia na PWST w Krakowie. Zagrała dotąd w kilkunastu filmach serialach i sztukach teatralnych. Lata 2009 i 2010 wyjątkowo obrodziły w role dla niej - udział w filmie Johna Kenta Harrisona "THE COURAGEOUS HEART OF IRENA SENDLER" - opowieści o Irenie Sendlerowej, w której torunianka towarzyszyła nagrodzonej Oscarem Annie Paquin. 

Zagrała też w znakomicie przyjętym "ZERO" Pawła Borowskiego. A teraz "SKRZYDLATE ŚWINIE" Anny Kazejak - DawidAktorka z Torunia pojawiła się także w znanych serialach "M JAK MIŁOŚĆ", "CZAS HONORU" i w "Majce". Byle tak dalej!


A na koniec - utwór zespołu Coma pochodzący z płyty "Excess", która ma się ukazać w Europie, Stanach Zjednoczonych i Rosji. Teledysk oraz utwór promują film "Skrzydlate świnie".