Elisabeth Taylor nie żyje

Niezwykle smutna wiadomość. Jak podała telewizja ABC nie żyje hollywoodzka gwiazda Elizabeth Taylor, wyróżniona wieloma nagrodami, w tym dwoma Oscarami.

Elizabeth Taylor zmarła w wieku 79 lat - podają amerykańskie media. Ostatni raz grała w filmie 10 lat temu. Przyczyną śmierci była niewydolność serca. Taylor jest powszechnie uważana za jedną z największych aktorek tzw. złotej ery Hollywood. Amerykański Instytut Filmowy umieścił ją na siódmym miejscu na liście kobiet - legend ekranu. Urodziła się 27 lutego 1932 w Hampstead w Wielkiej Brytanii. Od wielu lat chorowała. Była gwiazdą takich filmów, jak "Kotka na gorącym blaszanym dachu", "Kleopatra", "Butterfield 8"". Grała w 63 filmach. Ośmiokrotnie wyszła za mąż. Zadebiutowała w wieku 10 lat w filmie There's One Born Every Minute, choć jej najbardziej znaną "dziecięcą" rolą jest ta w filmie Lassie wróć

Jest laureatką dwóch Oscarów - za rolę Glorii Wondrous w filmie "Butterfield 8" (1961 r.) i za rolę Marthy w filmie "Kto się boi Virginii Woolf?" (1967 r.).

A tu foto-hołd dla Elisabeth.


Gwiazdy gasną, ale ich blask nie!
Kolejne wielkie nazwisko światowego kina odładamy na półkę z napisem "odeszli".