"I, Culture" - konkurs na film o polskiej kulturze - też weź udział

Rzadko na blogu Tofika informujemy o konkursach filmowych i innych takich inicjatywach. Ale ten konkurs jest wyjątkowy. Ogłosił go Instytut Adama Mickiewicza, a inspiracją dla uczestników ma być twórczość Karola Szymanowskiego, Stanisława Lema i Czesława Miłosza. Konkurs "I, CULTURE" odbywa się na łamach portalu MillionYou.com, internetowej społeczności twórców i widzów krótkich form filmowych.

To wszystko w ramach współpracy Millionyou.com z Instytutem Adama Mickiewicza, koordynatorem zagranicznego programu kulturalnego polskiej Prezydencji w Unii Europejskiej - I, CULTURE. Filmy konkursowe mają zachęcać do uczestnictwa w wydarzeniach programu I, CULTURE. Obejmuje on m.in. prezentację twórczości Karola Szymanowskiego i Czesława Miłosza oraz spektakl Teatru Biuro Podróży na podstawie prozy Stanisława Lema. F

Chodzi o to by pokazać Polskę jako kreatywne zagłębie Europy i zainteresować polską kulturą widzów w dziesięciu stolicach: Brukseli, Berlinie, Paryżu, Londynie, Madrycie, Moskwie, Mińsku, Kijowie, Pekinie i Tokio, gdzie program I, CULTURE będzie realizowany. Nakręcone spoty muszą mieć charakter uniwersalny, zrozumiały dla różnych kultur. Czas ich trwania nie może przekraczać jednej minuty.

Na autorów najciekawszych prac, czekają atrakcyjne nagrody o łącznej wartości 15 000 PLN:

Pełne info TUTAJ

Termin nadsyłania filmów: 20 kwietnia 2011.

PS: a do Tofi 100 dni. Startujemy 25 czerwca 2011. Więcej: www.tofifest.pl