Tofifest gościem konwentu festiwali środkowo-europejskich w Wilnie

Festiwal filmowy Tofifest będzie od wtorku, 29 marca gościem Międzynarodowego Forum Festiwali Filmowych “Eastern-Central Drift” w Wilnie. Tofifest zaprezentuje się wspólnie z tak prestiżowymi festiwalami jak najwyższej klasy Moskiewski Festiwal Filmowy, prężny Sofia IFF  czy ceniony w Europie rumuński Transilvania FF. Spotkanie odbywa się po raz drugi w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Pavasaris Kino" w wileńskim Crowne Plaza Hotel.
Celem organizatorów Forum jest stworzenie w Wilnie miejsca corocznych spotkań i płaszczyzny wymiany kreatywnych pomysłów głównych, międzynarodowych festiwalach filmowych w regionie. Do takich zaliczony został również Tofifest. Przedstawiciele międzynarodowego przemysłu filmowego spotkają się w celu omówienia aktualnych zagadnień takich jak budowa relacji pomiędzy podmiotami przemysłu filmowego, poprawa współpracy ze sponsorami, zwiększanie udziału środków publicznych w produkcji festiwali, czy wkład festiwali filmowych w rozwój przemysłów kreatywnych w Europie Środkowo-Wschodniej .

Wybrane festiwale, które prócz MFF Tofifest zaprezentują się na International Film Festivals Forum: Kinoshok (Rosja), Talinn Black Nights (Estonia), Minsk International Film Festival (Białoruś), Isola Cinema (Słowenia), Nordic Film Days Lübeck (Niemcy), Cronograf (Mołdawia), Moscow International Film Festival, Arsenals (Łotwa), In The Palace (Bułgaria), Sofia International Film Festival (Bułgaria), Transilvania Film Festival (Rumunia), Mediawave Festival (Węgry)

Vilnius International Film Festival (Vilnius IFF) "Kino pavasaris" jest największym i najważniejszym festiwalem filmowym na Litwie. Powstał w 1995. Prezentuje  kino najwyższej artystycznej jakości, nagradzane na kluczowych festiwalach i cenione przez krytyków. Gośćmi festiwalu są ludzie świata kina, zarówno ze sfery przemysłu filmowego, jak i twórcy. Co roku festiwal prezentuje 100 filmów w kilkunastu pasmach programowych.

Website: http://www.kinopavasaris.lt/en/about_festival