Nowy Nowicki w sieci

Na YouTube pojawił się trailer nowego filmu Krzysztofa Nowickiego, lidera zaprzyjaźnionej z Tofifest grupy filmowej Koloroffon z Bydgoszczy. Film nosi tajemniczą nazwę "21" i opowiada o tym, jak wiele może zmienić w życiu człowieka brak lub posiadanie dwudziestego pierwszego chromosomu.


Krzysztof to jedna z najciekawszych postaci regionalnego kina. Wciąż idzie naprzód i po nagradzanym "Basenie" z 2010 roku, tego lata zaprosi nas na "21". O czym mówi ten dokument? O dziewczętach i chłopcach z zespołu „Amadeo", którzy podczas wspólnych zajęć tanecznych i wyjazdów zakochują się po raz pierwszy. Miłość miedzy nimi jest wyjątkowa, ponieważ wszyscy zostali obdarzeni dodatkowym chromosomem o numerze 21, nazywanym także "chromosomem miłości".

A oto zwiastun filmu:
Jak wspomnieliśmy, Nowicki jest liderem grupy Koloroffon, która koncentruje się na kinie dokumentalnym, bardzo subtelnym, kameralnie obserwującym tzw. "zwykłego człowieka" i jego kłopoty, codzienność. Ostatnio Grupa ruszyła z własnym festiwalem filmowym w Bydgoszczy. „Chcielibyśmy rozwijać się wspólnie filmowo, popularyzować kino niezależne. Chcielibyśmy iść z filmem przez świat” - takie jest credo artystyczne grupy, w której skład wchodzą: Krzysztof Nowicki, Dariusz Gackowski i Monika Paprzycka.

Nowicki, jeden z współtwórców Koloroffonu to autor znany już bywalcom niezależnych festiwali w Polsce już od czasu powstania ciekawego dokumentu o subkulturze reggae zrealizowanego na festiwalu w Ostródzie - "Reggae to moje życie" [2007]. Nagrody zdobywały też jego inne dokumenty „Najstarszy człowiek świata” [2007] i „Basen” [2010]. Ale filmowa historia Krzysztofa jest dłuższa. Zanim założył Koloroffon prowadził grupę Stealtheapple, której pierwsze, amatorskie filmy powstawały już w początku wieku (np. „Sen na jawie”, 2002). Jej działalność została zawieszona w roku 2007.

Systematycznie twórczość Koloroffonu można śledzić podczas pokazów w bydgoskim klubie „Mózg” oraz na stronie internetowej: http://www.koloroffon.art.pl i kanale YT: http://www.youtube.com/user/KolorOFFon

Poniżej wcześniejsze filmy Krzysztofa, a my czekamy na premierę "21".

"Rysa" reż. Krzysztof Nowicki"Reggae to moje życie" reż. Krzysztof Nowicki