Filmowcy będą rozmawiać!

Stolik Filmowy Bydgoskiego Kongresu Kultury - Spotkanie Pierwsze  

28 września rozpoczyna się Bydgoski Kongres Kultury, pierwsze takie wydarzenie w regionie kujawsko-pomorskim. BKK nie ogranicza się jednak do samej Bydgoszczy rozumiejąc, że realny sukces kultury bydgoskiej związany będzie także ze współpracą ze środowiskiem toruńskim. 

Uważamy, że film jako jedna z najważniejszych dziedzin sztuki i kultury współczesnej także musi znaleźć miejsce na Kongresie. 
 
Otwarta formuła BKK pozwala każdemu środowisku powołać do życia tzw. stolik, czyli krąg dyskusyjny na zaproponowany temat. Z inicjatywy Krzysztofa Nowickiego reżysera z bydgoskiej grupy filmowej Koloroffon oraz organizatorów festiwalu Tofifest z Torunia chcemy zaprosić Was do współtworzenia stolika filmowego Bydgoszcz - Toruń przy BKK.

Od dawna za sprawą starań Kafki Jaworskiej, dyrektorki Tofifest toczą się dyskusje o Regionalnym Funduszu Filmowym w naszym województwie. Kafka doprowadziła już do wielu spotkań w tej sprawie odbywających się podczas festiwalu i w gabinetach urzędników. RFF miałby służyć rozwojowi lokalnego sektora filmowego.
W czerwcu na Tofi’2011 odbyło się też bardzo ciekawe, pierwsze jak dotąd spotkanie filmowców z obu miast, na którym wywiązała się ostra dyskusja. Jej podsumowaniem był wniosek, że musimy rozmawiać dalej (zapis dyskusji tutaj: http://festiwaltofifest.blogspot.com/2011/07/torun-bydgoszcz-dokad-idzie-nasze-kino.html)

Mamy wiele tematów do omówienia, a co najważniejsze - możemy się lepiej poznać i zacząć tworzyć środowisko z prawdziwego zdarzenia. Mamy siłę, umiejętności, mocne oparcie w lokalnych grupach i festiwalach filmowych tworzonych na miejscu. Mamy też Bydgoski Kongres. Tej okazji nie wolno przepuścić!

Dlatego zapraszamy wszystkich zainteresowanych robieniem filmu, mówieniem o filmie, tworzeniem silnego środowiska lokalnego na:

Pierwsze Spotkanie Stolika Filmowego przy BKK
8 września 2011
, o godzinie 18:00
W bydgoskim klubie Mózg (ul. Gdańska 10).


Koniecznie prosimy o potwierdzenie przybycia na adres email: krzysztof.koloroffon@gmail.com, bo zależnie od ilości osób chętnych do dyskusji otrzymamy od Mózgu mniejszą/większą salę.

Uwaga! Spotkanie jest otwarte więc jeżeli ktoś uzna, że zapomnieliśmy kogoś zaprosić, upoważniamy go do dalszego zapraszania.
Rozmawiajmy o filmie! Nikt za nas tego nie zrobi!

Koordynacja spotkania: Krzysztof Nowicki krzysztof.koloroffon@gmail.com, 602 277.795 ze strony grupy Koloroffon; ze strony Tofifest Jarek Jaworski Press@tofifest.pl, 602 73.14.11.

PS: filmowcom z Torunia proponujemy grupować się w celach transportowych - umawiać tak by wszyscy zainteresowani dotarli wspólnie samochodami.


(na zdjęciu ilustrującym to wydarzenie znajduje się Radek Smużny, aktor teatralny i filmowy z Torunia, tutaj akurat podczas wspomnianej dyskusji na Tofifest'2011)

A tu komplet linków do najważniejszego tematu filmowego w regionie - założenia Regionalnego Funduszu Filmowego. A pisaliśmy o tym na blogu Tofifest od dawna... :)

Blog Tofifest: Toruń, Bydgoszcz: dokąd idzie nasze kino?http://festiwaltofifest.blogspot.com/2011/07/torun-bydgoszcz-dokad-idzie-nasze-kino.html
 

Blog Tofifest: Marcel Woźniak szachuje.http://festiwaltofifest.blogspot.com/2011/07/marcel-wozniak-szachuje.html

Blog Tofifest: Kujawsko - Pomorski Regionalny Fundusz - Zbieramy podpisyhttp://festiwaltofifest.blogspot.com/2011/04/kujawsko-pomorski-regionalny-fundusz.html


Blog Tofifest: Zaleski odpowiada Gładychowi o RFF!"pomysł utworzenia RFF znajduje się w strategii promocji miasta Torunia, której celem strategicznym jest uzyskanie przez Toruń w 2016 roku tytułu Europejskiej Stolicy Kultury". ...
http://festiwaltofifest.blogspot.com/2010/10/zaleski-odpowiada-gadychowi-o-rff.html


Blog Tofifest: 700 tysięcy na Regionalny Fundusz Filmowy od prezydenta Toruniahttp://festiwaltofifest.blogspot.com/2011/04/700-tysiecy-na-regionalny-fundusz.html


Blog Tofifest: "De Campanis Fundendis" mogłoby powstać na Kujawach i Pomorzuhttp://festiwaltofifest.blogspot.com/2011/03/de-campanis-fundendis-mogoby-powstac-na.html


Blog Tofifest: List Otwarty do Prezydenta Torunia w sprawie RFFhttp://festiwaltofifest.blogspot.com/2010/08/list-otwarty-do-prezydenta-torunia-w.html


Blog Tofifest: Głowacki u Holland!Gdyby istniał już Regionalny Fundusz Filmowy, moglibyśmy starać sie o umieszczenie części zdjęć do filmu Holland [która do dzisiaj ciepło wspomina wizytę na festiwalu Tofifest] - włąsnie u nas, na toruńskich ulicach.
http://festiwaltofifest.blogspot.com/2010/03/gowacki-u-holland.html


Blog Tofifest: Kafka Jaworska na PISF.plPISF: W ramach Tofifest odbyła się też konferencja dotycząca regionalnych funduszy filmowych, która pokazała zalety funduszy i miała zachęcić lokalne władze do utworzenia funduszu kujawsko-pomorskiego. ...
http://festiwaltofifest.blogspot.com/2010/07/kafka-jaworska-na-pisfpl.html


Blog Tofifest: Goście TOFIFEST 2010 nagrodzeni w Karlovych Varach ...W tym roku przyjechał by zachęcać władze miasta do założenia Regionalnego Funduszu Filmowego [na zdjęciu po prawej, po lewej dyr. festiwalu Kafka Jaworska]. Jego filmografia obejmuje produkcję lub koprodukcję ponad 50 ...
http://festiwaltofifest.blogspot.com/2010/07/goscie-tofifest-2010-nagrodzeni-w.html