"Pączek i potwory magmy". Premiera trailera nowego filmu z Torunia.

To się stać musiało! Nadchodzi echo Tofifest 2011, czyli znakomity film zrealizowany przez ekipę bardzo młodych ludzi pod kierownictwem Stowarzyszenia SZTUKA CIĘ SZUKA. Stowarzyszenie prowadziło podczas tegorocznego Tofi znakomite i bardzo lubiane przez dzieci warsztaty "Filmogranie".


Termin premiery klipu to 29 sierpnia. Odbędzie się ona uroczyście, w najlepszym kinie studyjnym regionu kujawsko-pomorskiego czyli Kinie Centrum w CSW "Znaki Czasu" w Toruniu. Warsztaty Filmogranie (seria fotosów z nich poniżej) to wspólne przedsięwzięcie 9. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego TOFIFEST we współpracy ze Stowarzyszeniem SZTUKA CIĘ SZUKA. Kolejna edycja Tofi dba o edukację najmłodszych kandydatów na filmowców. W Filmograniu biorą bowiem udział dzieci od 5 do 12 roku życia. W tym roku na toruńskim Starym Mieście powstawał film "Pączek i potwory magmy", podsumowujący cykl warsztatów towarzyszących festiwalowi.

A o czym on opowiada?
W niewielkim miasteczku na Ukrainie specjalnie przeszkolona międzynarodowa grupa kryptoentomologów rozpoczyna serię genetycznych eksperymentów. Do zadań naukowców należy wypracowanie nowych scenariuszy żywieniowych w oparciu o wysokiej jakości błonnik występujący w lokalnej biocenozie. Pozornie bezpieczny eksperyment w trybie natychmiastowym wymyka się jednak spod kontroli… Nadchodzi czas mutantów…

To trzeba zobaczyć! Zapraszamy do Kina Centrum.

http://filmogranie.blogspot.com/
https://www.facebook.com/event.php?eid=179352185470174

A tu popatrzcie jak robiono ten film na ulicach Starego Miasta - grubo było :)