Toruń: Buczer w akcji czyli nowy klip naszych hip-hopowców


Niezbyt często piszemy na blogu Tofifest o teledyskach. Ale wygrzebaliśmy ostatnio toruńska ciekawostkę - zupełnie świeży teledysk hip-hopowego MC Buczera z Torunia.

"Lubię To (Ruda na bar!)" zawisło w sieci dosłownie tydzień temu i jest to trzeci teledysk promujący "Podejrzany o RAP vol.3", najnowszą płytę Buczera. Wykonawca znany jest też jako reprezentant najbardziej chyba znanej grupy hip-hopowej z Torunia - PTP (Północny Toruń Projekt).

Sprawnie zrealizowany klip kręcono w popularnym, toruńskim klubie Next Bar.

Teledysk ma dużą oglądalność, przez tydzień nastukał już 115000 obejrzeń! No dobra czas na muzykę.Dotychczas najwięcej teledysków toruńskich powstawało w kręgu wytwórni Grzegorza Kopcewicza Black Bottle Records. Sporo zrealizowano też przez różnych producentów przy udziale związanego z Toruniem Yacha Paszkiewicza. Bardzo ciekawą serię klipów zrealizował mieszkający w Toruniu francuski filmowiec Chros Falconnet. Potęgą w kwestii teledysku jest związany z Toruniem przez wiele lat Jacek Kościuszko, nominowany za swoje prace m.in. do Fryderyka. To bardzo różne treściowo, formalnie i jakościowo produkcje. Hiphopowcy Buczera całkiem znośnie wychwycili konwencję w jakiej realizowane są teledyski tego nurtu muzyki.

Kim jest Buczer? Wikipedia podaje, że to "właściwie Paweł Buczkowski, ur. 24 lutego 1983 w Toruniu". Swoją karierę na hiphopowej scenie rozpoczął na przełomie 2002/2003, kiedy to związał się z grupą 71 Skład. Razem z nimi nagrał 4 nielegalne płyty. Od 2005 r. razem z Brozim, Zawikiem i Zelem tworzy hiphopową grupę PTP (Północny Toruń Projekt). Udzielał się również w duecie B&B, czyli Brożas i Buczer. Nagrywa również solowo wydając mixtape'y z serii "Podejrzany o rap". Gościnnie na 3 cześci projektu wystąpili tacy wykonawcy jak: Cegła z Macca Squad, ekipa PTP, Kobra czy członkowie grupy Fabuła. Kompozycja promowana jest utworami "Ilu z Was" i "AK 47". Do obu powstały teledyski, do ktorych dołącza teraz "Lubię to".

Profil Buczera: http://www.myspace.com/buczerptp