Dawid Rafalski czyli torunianin na ekranie.

Dawid Rafalski, młody aktor teatralny i filmowy ostatnimi czasy zagościł w naszych domach. Torunianin, na co dzień pracujący w teatrze zielonogórskim, zagrał w popularnej reklamie PZU "Szkoda".

"Nie mów że ręki też jeszcze nie zgłosiłeś" mówi do swojego "filmowego ojca" Dawid Rafalski w najnowszej reklamie PZU promowanej w telewizji. Dawid ukończył warszawską PWST i obecnie jest cenionym aktorem teatru w Zielonej Górze (obok na zdj. ze spektaklu). Nie boi się kontrowersji co możecie zobaczyć w przeglądzie jego ról scenicznych poniżej.Debiutował na ekranie w Toruniu w filmach kolektywu Kompania M3. Próbnym odcinku serialu "Klatuwa" (2001) oraz pełnometrażowym "1409 - afera na zamku Bartenstein" (2001) z Janem Machulskim i Borysem Szycem. Pojawił się też w odważnych formalnie sesjach fotograficznych promujących modę działającej w pierwszej dekadzie wieku toruńskiej grupy Ostatni Człowiek na Ziemi (poniżej z Karoliną Parzych).

Ostatnio oglądaliśmy go także w popularnych serialach: "NA DOBRE I NA ZŁE", "TANCERZE", i "PIERWSZA MIŁOŚĆ".

Jako aktor teatralny nagrodzony za rolę Adama w przedstawieniu "Mroczna gra", w reż. Karoliny Maciejaszek i kreacje w spektaklu "Spiegel im Spiegel" w teatrze w Zielonej Górze.
Inne ważniejsze role zagrał w spektaklach"Franz K" na podstawie Franza Kafki, "Człowiek - śmietnik" Matei Visniec (jako Drag Queen), "Kaspar Hauser" wg Jakoba Wassermanna (jako Kaspar Hauser) i inne.

Komentarze