Tofifest wydarzeniem roku 2011? Czemu nie!

Grupa Radio Gra, Gazeta Wyborcza oraz Gazeta Pomorska nominowały nasz festiwal do tytułu Wydarzenia Roku 2011 w Toruniu. Cieszymy się i oczywiście prosimy Was o głos na nas i naszych tegorocznych gości, Jima Sheridana, Jiriego Menzla i Jerzego Stuhra. 

Trzymają poziom - tak pisze o nas Gazeta Pomorska i dodaje - W kategorii film na pierwszym planie pozostaje Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest. Jiri Menzel, Jim Sheridan, Jerzy Stuhr, Robert Więckiewicz - to zaledwie początek długiej listy znakomitości, które gościły na przełomie czerwca i lipca w Toruniu". Nas cieszy wniosek zapisany na końcu: "Trudno wyobrazić sobie początek lata w mieście bez Tofifest.

No pewnie. A głosujemy wchodząc tutaj i zjeżdżając o ekran niżej, na ulokowaną po prawej stronie sondę: http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/section?Category=TORUN01Sławni goście na Tofifest - to toruńska Wyborcza - Tofifest należy do największych w Polsce letnich festiwali filmowych. W czerwcu 2011 r. - podczas dziewiątej już edycji - potwierdził swoją klasę. Do Torunia przyjechali m.in. reżyserzy Jiri Menzel, Jim Sheridan, Dagur Kari, aktorzy Jerzy Stuhr i Robert Więckiewicz. Jury przewodniczył znany krytyk Tadeusz Sobolewski.

No to głosujemy :) Sonda do klikania po prawej stronie na dole: http://torun.gazeta.pl/torun/1,35576,10883061,Co_bylo_Wydarzeniem_2011_r___Zaglosuj_juz_teraz.htmlGwiazdy na Tofifest - słusznie zauważa portal Gra.fm. I dalej - Kilkaset filmów z kilkudziesięciu krajów. Najsłynniejsi twórcy i aktorzy filmowi. Wszyscy przyjeżdżają co roku do Torunia - notują dziennikarze.
Zauważają też uhonorowanie podczas Gali Otwarcia Specjalnym Złotym Aniołem za Niepokorność Twórczą wirtuoza polskiego kina Jerzego Stuhra. Dostrzeżono też prezentacje Kina Młodych Gniewnych, twórczości Jima Sheridana, Grzegorza Królikiewicza i Nowego Kina Serbii, a także wizyty aktorów takich jak Magdalena Boczarska, Robert Więckiewicz, Aleksandra Nieśpielak, Bartłomiej Topa oraz reżyserów: Lech Majewski, Krzysztof Zanussi, Przemysław Wojcieszek, Antoni Krauze, Marek Stacharski, Mehdi Naderi i Rafał Kapeliński.
Głosujemy tutaj: http://torun.gra.fm/uczestnicy-konkursow/6722/gwiazdy-na-tofifest

Dziękujemy z góry za głosy!
A poniżej ostra fotogaleria z Tofika'11.

Jim wie co dobre :) Jim Sheridan i zespół tańca irlandzkiego po gali zakończenia Tofifest


Jerzy Stuhr usłyszał kolejne pytanie podczas wywiadu na Tofi. Chyba trudne...Kafka Jaworska otwiera Tofika
Prezydent Torunia daje w Jerzemu Stuhrowi... Jerzego Stuhra
...a Kafka Jaworska daje Złotego Anioła
Jiri Menzel zainteresowany. Bynajmniej nie Złotym Aniołem...
Otwarcie Tofifest. Ale ludzi!
Magdalena Boczarska z dystansem...Jiri Menzel uznał, że lubi szefową Tofifest :)


Grzegorz Królikiewicz pokazuje swoje filmy i udowadnia że w PL da się robić dobre kino

Aleksandra Nieśpielak też była :)
Magda Boczarska i nasz rzecznik Marcel Woźniak na etapie śmiechu.Jim Sheridan nie był u nas gościem od parady. Pracował i wciąż tworzył

Komentarze